Yükleniyor...

Merakla Beklenen Bitcoin ETF’si için SEC’e Yeniden Başvuru Yapıldı

CBOE, VanEck ve SolidX şirketlerinin ortak girişimi olan Bitcoin ETF'si geçtiğimiz yıl SEC'e sunulmuş ve Ocak ayının ortalarında başvuru geri çekilmişti.

SEC Bitcoin ETF

CBOE, VanEck ve SolidX şirketlerinin ortak girişimi olan Bitcoin ETF’si geçtiğimiz yıl SEC’e sunulmuş ve Ocak ayının ortalarında başvuru geri çekilmişti. ABD hükümetinin kapalı olmasından dolayı Bitcoin ETF başvurusunun zaten reddedilecek olmasından dolayı red kararını önlemek amacıyla başvurunun geri çekildiği bildirilmişti. VanEck’in dijital varlık stratejisti olan Gabor Gurbacs, Twitter hesabından ABD hükümetinin yeniden açılmasından sonra yeniden SEC’e başvuruda bulunduklarını açıkladı.

SEC’in Karar Vermesi için En Fazla 240 Günü Var

30 Ocak’ta yeniden başvurusu yapılan Bitcoin ETF’sinin onaylanması durumunda dünyanın en büyük borsa şirketlerinden biri olan CBOE’de listelenecek. Yeniden yapılan başvuru henüz resmi gazetede yayınlanmadı. Başvurunun resmi gazetede yayınlanmasından sonra SEC’in onay veya red kararı vermesi için en fazla 240 günü olacak.

CBOE’nin yaptığı yeni başvuru, NYSE Arca’nın Bitwise Asset Management ile kendi Bitcoin ETF başvurusunu SEC’e sunmasından birkaç hafta sonra geldi. CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusu gibi NYSE Arca’nın da başvurusu henüz resmi gazetede yayınlanmadı. Bitcoin ETF başvuruları kripto para piyasası için büyük öneme sahip. Birçok sektör uzmanı, herhangi bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının kripto para piyasasına milyarlarca dolar getireceğini iddia ediyor. Şu anda en umut vadeden Bitcoin ETF başvurusunun ise CBOE, VanEck ve SolidX ortak girişimi olan Bitcoin ETF’si olduğu değerlendiriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x