Yükleniyor...

Mercado Bitcoin, Ödeme Kuruluşu Olarak Lisans Aldı

Brezilya'nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, ödeme kuruluşu olarak ülkenin yetkili kurumundan lisans aldı.

brezilya

Brezilya‘nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, ödeme kuruluşu olarak ülkenin yetkili kurumundan lisans aldı.

Brezilya‘nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Brezilya merkez bankası tarafından ödeme kuruluşu olarak lisans alarak geleneksel finansal hizmetlerle kripto para potansiyelini birleştirmeyi planlıyor.

Mercado Bitcoin, Ödeme Kuruluşu Olarak Merkez Bankasından Lisans Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brezilya‘nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Brezilya merkez bankası tarafından ödeme kuruluşu olarak lisans aldı. Borsa, geleneksel finansal hizmetlerle kripto para potansiyelini birleştirmeyi planlıyor. Böylelikle şirket, elektronik para ihraççısı statüsünde ödeme kuruluşu olarak faaliyet gösterebilecek.

mercado bitcoin

Mercado Bitcoin CEO’su Roberto Dagnoni, merkez bankasının lisans onayının iş genişletme planlarına devam etme konusunda önemli bir adım olduğunu belirtti. Şu anda dört milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Mercado Bitcoin, kullanıcıların kripto para birimlerini satın alabileceği ve dijital sabit gelirler ve farklı varlık sınıflarına yatırım yapabileceği bir dijital hesap olan MB Pay’i geliştiriyor.

Dagnoni ayrıca borsanın kripto para potansiyelini geleneksel finansal hizmetlerle birleştiren finansal hizmetler sunmayı planladığını da belirtti. Bu, kripto para birimlerinin kullanımının yaygınlaşması ve daha fazla kullanıcının finansal çözümlere erişimini sağlamak için yapılan bir adımdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x