Yükleniyor...
Sponsored

Merge ile Kazanılan Enerji, 1 Yıl Finlandiya’ya Yetecek Güçte

Ethereum ağı, tarihin en önemli olaylarından biri olan Merge'ü için gün sayarken, Merge sonrasında kazanılan enerjinin 1 yıl boyunca Finlandiya gibi bir ülkeye yetebilecek güçte olduğu söyleniyor.

Ethereum Mergeune Birkac Gun Kala

Ethereum ağı, tarihin en önemli olaylarından biri olan Merge‘ü için gün sayarken, Merge sonrasında kazanılan enerjinin 1 yıl boyunca Finlandiya gibi bir ülkeye yetebilecek güçte olduğu söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzun süredir beklenen Merge, Ethereum ağında köklü değişimler yapacak. Ethereum Merge ile birlikte ağı Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake geçirecek büyük ve önemli bir adım atacak. Birkaç gün içerisinde ağdaki zorluk seviyesine göre gerçekleşecek olan bu tarihi olay herkesin dikkatini üzerine toplamayı başarmış durumda.

Merge’ün Ethereum’a Katkıları Ne?

Ethereum Foundation’da yer verilen blog yazısına bakıldığında; Ethereum madenciliğinin şu anki toplam enerji tüketiminin 112 TWh/yıl olduğu görülüyor. Karbon emisyonu oranları ise 53TWh/yıl ile neredeyse Singapur’unkine eşit durumda. Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişin Ethereum’un enerji kullanımını yüzde 99 oranında azaltması bekleniyor ki bu da bir tahmine göre Finlandiya gibi bir ülkeyi yıl boyunca güçlendirmeye yetecek kadar bir enerji demek.

Merge’ün enerji avantajının yanı sıra yatırımcılar açısından faydası ise Ethereum ağının Merge sonrası daha çok tahvil veya mevduat gibi faiz ödeyen bir varlığa dönüşecek olması. Bu durum çevreler tarafından, şimdiye kadar kripto dışında kalan hedge fonlarını, varlık yöneticilerini ve varlıklı bireyleri cezbedebileceği öngörüsü taşıyor.

Ethereum Merge Etkisi Fiyatlara da Yansidi

Son olarak geçtiğimiz haftalarda Ethereum Bellatrix güncellemesini başarıyla tamamlamış ve Merge’e gün saymaya başlamıştı. Ağda istenilen zorluk seviyesine ulaşılmasıyla beraber Merge’ün önümüzdeki birkaç gün içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x