Yükleniyor...

Merkez Bankalarının Dijital Para Birimleri Bitcoin’i Yukarı Taşıyacak

Dijital para yatırım firması BKCM’nin CEO’su Fast Money’nin yeni bir bölümünde, Bitcoin’in sabit arzı ile hükümetlerden sonsuz para basımı arasındaki keskin karşıtlığın, dünyadaki fiat para birimleri dijitalleştikçe daha da büyüyeceğini söylüyor

merkez bankalarinin dijital para birimleri bitcoin i yukari tasiyacak

Dijital para yatırım firması BKCM’nin CEO’su Fast Money’nin yeni bir bölümünde, Bitcoin’in sabit arzı ile hükümetlerden sonsuz para basımı arasındaki keskin karşıtlığın, dünyadaki fiat para birimleri dijitalleştikçe daha da büyüyeceğini söylüyor.

“Dijital euro, dijital yuan veya dijital dolar, aslında Bitcoin için bir rekabet sayılmaz. Çünkü Bitcoin’in temel değer önerisi, sabit bir arza sahip olmasıdır. ECB’nin (Avrupa Merkez Bankası) sabit arzı olacak bir dijital para birimi çıkaracağını hayal edemiyorum. Aslında, dijital olarak daha fazla para basmanın onlar için çok daha kolay olacağını düşünürdüm. Aslında bunların fiat para sahipleri için daha fazla risk olduğunu düşünüyorum ve Bitcoin’in neden dijital altın benzeri bir ürün olduğuna vurgu yapıyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BTC fiyatının nereye gittiğine gelince, Kelly buna bir rakam koymayacağını söylüyor, ancak lider kripto para biriminin halving sonrası rallisinin henüz bitmediğine inanıyor.

“Bitcoin, tarihi boyunca sanırım 12 gün 16.000 doların üzerinde kaldı. Muhtemelen 2017’nin sonlarında, 2018’de satın alan ve üç yıl sonra bundan kurtulmak isteyecek bazı insanlar olduğundan şüpheleniyorum. Bu yüzden, bir gerileme görmek beni şaşırtmaz.

Ancak daha uzun vadede, Bitcoin‘in toplam piyasa değerinin 300 milyar dolar olacağını düşünüyorum. Mevcut olan tüm altının toplam değeri ise 10 trilyon dolar. Bitcoin gerçekten altın piyasasının bir kısmını bozacaksa, 300 milyar dolarlık toplam değerleme yanlış bir sayı ve yukarı bir yön için önünün açık olduğunu görebilirsiniz. Ek olarak, baharda bahsettiğimiz halvinglere bakarsanız, kazanımlarının çoğunun yarılanmadan sonraki yıl olduğunu ve o yılın yedinci ay sonrasına denk geldiğini görürsünüz ve Bitcoin şu an yapması gerekeni yapıyor.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x