Anasayfa Bitcoin (BTC) Merkez Bankası Bitcoin ve Ethereum’la Rezerv Tutma Peşinde!

Merkez Bankası Bitcoin ve Ethereum’la Rezerv Tutma Peşinde!

26 Eylül tarihli Bloomberg haberine göre Venezuela Merkez Bankası, uluslararası rezervlerine özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini ekleyip ekleyemeyeceği üzerine değerlendirmeler yapıyor.

Bu kapsamdaki değerlendirmeler devlet tarafından işletilen petrol ve doğal gaz şirketi olan Petroleos de Venezuela SA (PSDV)’nın talebi üzerine yapılıyor. PSDV, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun mevcut rejimine karşı yaptırımlar nedeniyle uluslararası müşterilerden ödeme almakta zorluk yaşıyor.

Yaptırımlarla gelen engellerden sıyrılmak isteyen PSDV, Merkez Bankası’nın konuyu incelemesini talep etti. İsimsiz kaynaklara göre PSDV, Bitcoin ve Ethereum’u Venezuela Merkez Bankası’na transfer etmek istiyor ve ardından merkezi kurumun tedarikçilerine kripto para birimleri türünden ödeme yapmalarını isteyecek.

Venezuela Merkez Bankası, ülkenin küresel finansal sistemden izole edilmesinin üstesinden gelmeyi umut ederek şu anda 30 yılın en düşük seviyesi olan 7,9 milyar dolar olan ülkenin uluslararası rezervlerine sayılı kripto para birimlerini ekleme konusunu ele alırken geçtiğimiz günlerde Venezuela’nın ilk kripto para ATM’si San Antonio del Táchira kentinde kullanıma sunulmuştu.

Latin Amerika firması Panda BTM’ye ait kripto para ATM’si Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Dash (DASH) gibi kripto para birimlerinin yanı sıra Venezuela ve Kolombiya pezosu gibi fiat para birimini de destekliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları