Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Borsa DODO, Hack Saldırısına Uğradı

Merkeziyetsiz DODO Borsası, hack saldırısının kurbanı oldu.

hacker

Merkeziyetsiz DODO Borsası, hack saldırısının kurbanı oldu. Gelen bilgilere göre 2 milyon dolarlık bir vurgun gerçekleştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DODO ekibi Twitter’dan gerçekleştirdiği açıklamada, yapılan saldırının yalnızca Crowdpool’larını hedeflediğini duyurdu. DODO’nun V1 ve V2 havuzlarında bulunan likiditenin büyük çoğunluğunun güvende olduğu kaydedildi. Hacker’lar, yalnızca kullanıcılar tarafından oluşturan havuzlara saldırı gerçekleştirdiler.

DODO, yeni oluşturulan havuzları koruyabilmek adında, havuz oluşturma portalını da devre dışı bıraktı. Ekip artık, güvenlik ortağı ile beraber kullanıcıların fonlarını kurtarmaya odaklanacak.

Bu DeFi saldırısı Meerkat Finance’in 31 milyon dolarlık bir saldırıya uğramasından oldukça kısa bir süre sonra gerçekleşti. DeFi platformlarına olan saldırılar maalesef devam ediyor.

Daha önce yapılan DeFi saldırılarına bakıldığında, DODO’nun yaşadığı 2 milyon dolarlık kayıp, nispeten daha düşük bir miktarı temsil ediliyor. Platformun tokenının fiyatının sabit kaldığını da belirtmek gerekiyor.

Puzzle Venture’ın yönetici ortağı ve DODO’nun büyük bir yatırımcısı olan Jerry Zhou şunları söyledi:

“Bazı yatırımcıların bu saldırı sebebiyle DODO konusunda hayal kırıklığı yaşamalarını anlayabiliyorum. Ancak bu tip sıkıntıların zaman zaman yaşandığını unutulmamalıdır. Bildiğim kadarıyla, fonların geri alınmasına yönelik büyük bir ilerleme kaydedildi ve iyi bir sonuç alınacağına inancım tam.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x