Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Borsa Hacimleri Büyük Bir Farkla Rekor Kırdı

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, merkeziyetsiz borsalardaki Ocak ayı işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 milyar doları aşarak, Eylül 2020’deki 26 milyar dolarlık önceki rekorunu büyük bir fark ile geride bıraktı

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, merkeziyetsiz borsalardaki Ocak ayı işlem hacmi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50 milyar doları aşarak, Eylül 2020’deki 26 milyar dolarlık önceki rekorunu büyük bir fark ile geride bıraktı. Aralık 2020’deki 23.5 milyar dolar olan toplam hacim, Ocak 2021 itibariyle 55.8 milyar dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Messari’de merkeziyetsiz finans (DeFi) analisti Jack Purdy’ye göre, bu yeni alım satım platformlarının hacmi, “kişiler kripto-yerel bir ortamda işlem yapmayı giderek daha fazla tercih ettikçe” büyümeye devam ediyor. Purdy CoinDesk’e “bu, daha likit hale geldikçe ve kullanıcı deneyimi merkezi platformlara rakip olacak şekilde geliştikçe muhtemelen devam edecek” dedi.

merkeziyetsiz borsa hacimleri rekor kirdi
Kaynak: CoinDesk

Uniswap, bu kategorideki toplam hacmin %45’inden fazlasını temsil etti ve Ocak ayında 25.9 milyar dolarlık bir işlem hacmi gördü. Uniswap’ın dikkat çeken rakibi Sushiswap ise, geçen ay 12.2 milyar dolar ile toplam hacmin yaklaşık %22’sini temsil etti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x