Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Ethereum’u (ETH) Trilyon Dolarlık Varlık Sınıfına Dönüştürebilir

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin görülmesinden bu yana diplerle gündeme gelen Ether (ETH) için umutlar yeşermeye başladı.

Ethereum ETH Ether

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin görülmesinden bu yana diplerle gündeme gelen Ether (ETH) için umutlar yeşermeye başladı. Birçok analist en büyük ikinci kripto paranın toplam değerinin 1 trilyon dolara yükselebileceği görüşünde.

Ethereum’un toplam piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşması, mevcut arz göz önüne alındığında her bir ETH’ın fiyatı 9.000 dolara eşit olması anlamına geliyor. Ether’in bu kadar yüksek fiyatlara ulaşması kripto para birimi için yüzde 5000’in üzerinde devasa bir ralli demek.

Ethereum yatırımcısı Ryan Sean Adams tarafından yayınlanan bankasız bülteninin Ocak sayısında, Ethereum’un toplam piyasa değerinin 13 basamaklı seviyeleri görmesi yönündeki görüş DeFi Rate’den Lucas Campbell tarafından dillendirildi.

Bu görüşü destekleyen kanıtlar ise büyük ölçüde ekonomik bant genişliğine, özellikle ETH’ın “Ethereum ağındaki başka bir varlık ile değiştirilemeyen güvensiz ekonomik bant genişliği” fikrine, başka bir deyişle, kripto para birimi muhtemelen merkeziyetsiz finans ekosisteminin geri kalanı için rezerv para birimi olmasına dayanıyor.

Şu anda DeFi’de kilitli ETH miktarı Ether’in toplam ekonomik bant genişliğinin yüzde 3’ünü, başka bir deyişle Ether’in toplam arzının yüzde 3’üne karşılık geliyor. Ancak DeFi’ye olan talep arttıkça daha fazla Ether rezervi gerektiren protokoller ortaya çıkacak ve ETH için çok trilyon dolarlık adreslenebilir bir pazar (para, finansal hizmetler, türevler gibi) oluşacak.

Campbell, geleneksel sentetik ve türev ürünleri piyasalarının toplam değerinin 640 trilyon dolar olduğunun ve bunun yüzde 1’nin ETH ile oluşturulması durumunda en büyük ikinci kripto para biriminin piyasa değerinin trilyon dolarları çok rahat görebileceğini ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x