Yükleniyor...

Merkeziyetsiz Stablecoin Fei (FEI) Yakında Kapatılabilir

En büyük merkezi olmayan sabit paralardan biri olan Fei (FEI) faaliyetlerini durdurabilir.

Merkeziyetsiz Stablecoin Fei FEI Yakinda Kapatilabilir

En büyük merkezi olmayan sabit paralardan biri olan Fei (FEI) faaliyetlerini durdurabilir. Fei Labs’in kurucusu tazminat teklifini yayınladı.

Fei Labs’ın kurucusu Ethereum (ETH) veteranı Joey Santoro, FEI tokenleri DAI’ye kullanmak ve TRIBE sahipleri arasında protokol kontrollü değer (PCV) dağıtmak için bir teklif yayınladı.

Fei Labs, DAO’dan Ayrıldı

Bay Santoro, Twitter’da Fei (FEI) mimarisinin “teknik, finansal ve gelecekteki olası riskler” nedeniyle kapatılacağını duyurdu.

En büyük algoritmik stablecoin olan Dai’ye (DAI) mevcut dolaşımdaki FEI arzını kullanmak için bir teklif yayınladı. Bu teklifin kabul edilmesi halinde, kalan PCV rezervleri, eskiden FEI ile USD arasında 1:1 sabit tutmak için bir denge aracı görevi gören TRIBE tokeninin sahipleri arasında dağıtılacak.

Bunun yanı sıra Fei Labs ve Rarı Capital’den ortakları ile ilişkili sigorta bazlı likidite havuzlarına yönelik yıkıcı bir saldırının kapsamlı sonuçları, yaklaşmakta olan ancak durdurulan operasyonların ardındaki bir başka neden.

Twitter’da DefiIgnas’tan bahseden merkeziyetsiz finans (DeFi) araştırmacısı Ignas, Fei’nin (FEI) protokol kontrollü değer (PCV) savunmasızlığının FEI ekibinin projeyi kapatmasının gerçek nedenin ne olduğunu şöyle açıklıyor:

Son notta, Fei’nin kapanmasının bir nedeni daha, PCV modelinin ürün pazarına uygun bulamamasıdır. DeFi’de verim düşerken ve riskler artarken, protokol gelir elde etmekte zorlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner