Merkezsizleştirilmiş Finans (DeFi) Yatırımları Tüm Hızıyla Büyüyor! • Coinkolik
Yükleniyor...

Merkezsizleştirilmiş Finans (DeFi) Yatırımları Tüm Hızıyla Büyüyor!

Ethereum tabanlı, dijital varlıkların çeşitliliğiyle övünen merkezsizleştirilmiş finans (DeFi) yatırımları tüm hızıyla büyüyor.

DeFi

Ethereum tabanlı, dijital varlıkların çeşitliliğiyle övünen merkezsizleştirilmiş finans (DeFi) yatırımları tüm hızıyla büyüyor. DeFi hizmetlerine yapılan yatırımlar son dönemde inanılmaz bir artış göstererek geçen yılın aynı zamanına göre yüzde 200 büyüme gösterdi.

DeFi hizmetleri borç verme, türevler, ödemeler, merkezsizleştirilmiş borsalar ve varlıklar gibi unsurları içeriyor. Toplam Ethereum (ETH) arzının yüzde 2’sinin DeFi hesaplarında 650 milyon dolar kilitlediği göz önünde tutulduğunda bu alanın son derece sağlıklı bir şekilde işlediğini gösteren ikna edici bir gösterge ortaya çıkmış oluyor.

DeFi Katlanarak Büyüyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son dönemde durağan bir görüntü veren kripto para piyasanın temelleri her zamankinden daha sağlam görünüyor. Yatırımlar, özellikle de DeFi yatırımları sektöre hızla akıyor. DeFi Pulse ismli merkezsizleştirilmiş finans analizi platformundan alınan son hesaplamalar gösteriyor ki piyasada kilitli olan fonların miktarı 650 milyon doları da aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu, geçen yıl 220 milyon dolar civarlarında olan geçen yılın aynı zamanına göre yüzde 200 artış anlamına geliyor. 2017’de ise bu sayı sadece 10 milyon dolardı.

Merkezsizleştirilmiş Finans (DeFi) Yatırımları

Stablecoin olan DAI’yi de içeren MakerDAO ekosistemi, 333 milyon dolar ile kilitli fonların büyük çoğunluğuna sahip. Proje, farklı varlıklarda teminat kabul etmeye başlayacağını duyurdu ve Basic Attention Token (BAT) bunlardan ilki olacak. Daha önce ise sadece Ethereum (ETH) teminat olarak kullanılabiliyordu.

165 milyon dolar kilitlenmiş parayla türev platformu Synthetix ikinci sırada yer alıyor. Platform, yatırımcılara birçok farklı varlıkta riziko sağlıyor ve buna Bitcoin, altın ve itibari paralar dahil. Platformun yakında hisse ve indeks eklemesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x