Anasayfa Altcoin Haberleri Messari: DeFi, Bazı Altcoin'lerden Daha Düşük Değerde

Messari: DeFi, Bazı Altcoin’lerden Daha Düşük Değerde

ABONE OL:google-news

Son araştırmalar, DeFi pazarına ışık tuttu ve diğer kripto para varlıklarına göre gerçekten ne kadar küçük olduğunu vurguladı.

Messari kripto para araştırmacısı Ryan Watkins, son zamanlarda merkezi olmayan finans sektörünün piyasa değerlerini araştırdı ve bunu kripto endüstrisindeki diğer oyuncularla karşılaştırdı. DeFi’ın bu yıl popülerleşerek muazzam büyüme göstermesine rağmen hala çok ufak olduğu sonucuna vardı.

Defi Pulse’e göre, tüm DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,71 milyar dolara yakın. Bu destansı başarı iki aydan daha kısa bir sürede elde edildi ve sadece bu yıl TVL %440 oranında büyüdü.

DeFi Hala Çok Küçük

Karşılaştırmalı olarak, toplam kripto para piyasa değeri aynı dönemde sadece %68 kazanmayı başardı. Şu anda 324 milyar dolar olan kripto piyasasının toplam tavan değerinin bir yüzdesi olarak, DeFi akıllı sözleşmelerine kilitlenmiş teminat sadece %1,13’lük dilimi temsil ediyor.

Watkins, DeFi platformlarının büyüklüğünü piyasa değeri açısından karşılaştırdı. DeFi, şu anda 5,3 milyar dolarlık Bitcoin Cash’ten daha düşük değere sahip.

Değersiz Altcoin’ler

Watkins, altcoin’lerin çoğunu değersiz olarak etiketledi ve ekledi:

“BTC ve ETH dışındaki en iyi 30 kripto para birimi işe yaramaz birinci nesil kripto para birimleri ve ölü projelerle dolu.”

Bireysel DeFi platformları karşılaştırılırken, Dogecoin’in bile Maker hariç hepsinden daha değerli olduğunu gözlemlendi. Coingecko’ya göre Doge şu anda 408 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipken, Maker 463 milyon dolarda.

Aave, Compound, Synthetix, Kyber ve 0x gibi platformlardaki diğer DeFi protokol token’ları Doge’dan daha küçük. Araştırmacı, Litecoin’i ‘ölü’ ve IOTA’yı ‘işlenemez’ olarak etiketledi.

Watkins, DeFi’nin yükselişine devam etmek için kriptoya akan yeni paraya ihtiyaç duymadığı sonucuna vardı ve tüm ihtiyaç duyduğu sermayenin yeniden tahsis edildiğini ekledi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,340TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar