Yükleniyor...

Messari: DeFi, Bazı Altcoin’lerden Daha Düşük Değerde

Son araştırmalar, DeFi pazarına ışık tuttu ve diğer kripto para varlıklarına göre gerçekten ne kadar küçük olduğunu vurguladı.

defi

Son araştırmalar, DeFi pazarına ışık tuttu ve diğer kripto para varlıklarına göre gerçekten ne kadar küçük olduğunu vurguladı.

Messari kripto para araştırmacısı Ryan Watkins, son zamanlarda merkezi olmayan finans sektörünün piyasa değerlerini araştırdı ve bunu kripto endüstrisindeki diğer oyuncularla karşılaştırdı. DeFi’ın bu yıl popülerleşerek muazzam büyüme göstermesine rağmen hala çok ufak olduğu sonucuna vardı.

Defi Pulse’e göre, tüm DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,71 milyar dolara yakın. Bu destansı başarı iki aydan daha kısa bir sürede elde edildi ve sadece bu yıl TVL %440 oranında büyüdü.

DeFi Hala Çok Küçük

Karşılaştırmalı olarak, toplam kripto para piyasa değeri aynı dönemde sadece %68 kazanmayı başardı. Şu anda 324 milyar dolar olan kripto piyasasının toplam tavan değerinin bir yüzdesi olarak, DeFi akıllı sözleşmelerine kilitlenmiş teminat sadece %1,13’lük dilimi temsil ediyor.

Watkins, DeFi platformlarının büyüklüğünü piyasa değeri açısından karşılaştırdı. DeFi, şu anda 5,3 milyar dolarlık Bitcoin Cash’ten daha düşük değere sahip.

Değersiz Altcoin’ler

Watkins, altcoin’lerin çoğunu değersiz olarak etiketledi ve ekledi:

“BTC ve ETH dışındaki en iyi 30 kripto para birimi işe yaramaz birinci nesil kripto para birimleri ve ölü projelerle dolu.”

Bireysel DeFi platformları karşılaştırılırken, Dogecoin’in bile Maker hariç hepsinden daha değerli olduğunu gözlemlendi. Coingecko’ya göre Doge şu anda 408 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahipken, Maker 463 milyon dolarda.

Aave, Compound, Synthetix, Kyber ve 0x gibi platformlardaki diğer DeFi protokol token’ları Doge’dan daha küçük. Araştırmacı, Litecoin’i ‘ölü’ ve IOTA’yı ‘işlenemez’ olarak etiketledi.

Watkins, DeFi’nin yükselişine devam etmek için kriptoya akan yeni paraya ihtiyaç duymadığı sonucuna vardı ve tüm ihtiyaç duyduğu sermayenin yeniden tahsis edildiğini ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x