Yükleniyor...

Meta, Kripto Kışında Küçülmeye Gidiyor

Facebook'un ana şirketi Meta, bu hafta binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Meta Kripto Kisina Daha Fazla Dayanamadi

Facebook’un ana şirketi Meta, bu hafta binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Meta, Ekim 2021’den bu yana Metaverse çalışmalarını ikiye katladıktan sonra, metaverse odaklı iş modelini başlatmak için güçlü bir şekilde mücadele etti. Ancak, kripto kışının da etkisiyle Meta‘nın metaverse kolu Reality Labs, bu yılın üçüncü çeyreğinde, bir yıldan bu yana 3,7 milyar dolar zarar gördü. Meta da birçok kripto firması gibi düşük piyasa seyrinden nasibini alanlar arasına giriyor ve işten çıkarmalara başlıyor.

Meta, Büyük Çapta İşten Çıkarmalar Başlatıyor

Wall Street Journal‘ın haberine göre Meta, Kasım ayının ortalarında binlerce çalışanını işten çıkarmayı hedefliyor.

Bu işten çıkarma kararı, Meta’nın Eylül ayında işe alımları dondurmasından iki ay sonra geldi. Firma, kısmen personel azalması nedeniyle maliyetleri yüzde 10 oranında azaltacağını belirtmişti. Meta’nın 87 binden fazla çalışanı çıkarmayı planladığı uygulama, büyük bir teknoloji firmasındaki en büyük çalışan azaltmalarından biri olarak görülüyor.

metaverse

Meta, çalışan sayısını azaltmada yalnız değil. BitMEX, Dapper Labs ve Mythical Games, Kasım ayının ilk haftasında çalışanlarını işten çıkaran web3 firmaları oldu. Çok sayıda diğer teknoloji firması, zorlu bir iş ortamının ortasında personel saysını azalttı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x