Yükleniyor...

Meta, Kripto ve Metaverse İçin Yeni Ticari Marka Başvuruları Yaptı

Teknoloji devi Meta, ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından paylaşılan tweet'e göre, sonsuzluk döngüsünü temsil eden bir logo için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sekiz ticari marka başvurusu yaptı.

mark 2

Teknoloji devi Meta, ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından paylaşılan tweet’e göre, sonsuzluk döngüsünü temsil eden bir logo için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine sekiz ticari marka başvurusu yaptı.

meta 2

Yapılan son başvurular, token’ları, blockchain yazılımını, kripto para borsalarını ve kripto para birimlerini kapsıyor.

Sosyal medya devi Facebook’un ana şirketi Meta, tartışmalı dijital para projesi Diem’i iptal etti. Şirketin ilk olarak 2019’da duyurulan kripto projesine geri dönüşü, çok sayıda düzenleyicinin inceleme yapmasına neden oldu. Facebook, Nisan 2020’de düzenleyici baskısıyla projesini küçültmesine karşın, netice itibariyle projeyi rafa kaldırdı.

Bununla birlikte son marka başvuruları, Mark Zuckerberg’in yönetti şirketin kripto ile işinin bitmediğini ortaya koyuyor.

Birçok marka en son trendi kaçırmamak için benzer yolları izliyor. Spor giyim devi Nike, bu hype’a katılan ilk büyük şirketler arasınya yer aldı ve izinsiz ticari marka kullanımı sebebiyle başka bir şirkete dava açtı.

Ünlü iç çamaşırı şirketi Victoria’s Secret da metaverse için ticari marka başvurusu yapan şirketler arasında yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x