Yükleniyor...

Meta, Metaverse’ten Ciddi Kayıplar Yaşadı

Meta Platformları geçtiğimiz günlerde kazanç raporlarını açıkladı.

Metaverse Ruzgari Finans Sektorunde Degisim

Meta Platformları geçtiğimiz günlerde kazanç raporlarını açıkladı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirketler 2022’nin bitmesiyle beraber kazanç raporlarını yayınlamaya başladı. Bu dönemde raporları kripto topluluğu tarafından merak edilen şirketlerden biri de Meta’ydı. Meta, Metaverse departmanı olan Facebook Reality Labs bölümünden ciddi kayıplar yaşadığını raporları.

Meta, Metaverse Departmanından Yaklaşık 14 Milyar Dolar Zarar Etti

Meta Çarşamba günkü kazanç açıklamasına göre, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarını içeren yeni gelişen Facebook Reality Labs bölümünde büyük miktarlarda para kaybetmeye devam ettiğini raporladı.

Facebook Reality Labs geçtiğimiz çeyrekte 4.3 milyar dolarlık bir zarara karşılık geldi; bu, üçüncü çeyrekteki 3,7 milyar dolarlık kayıptan daha yüksek olan 4,4 milyar dolarlık analist tahminlerinden daha iyi olarak geldi.

Geçtiğimiz 2022 yılı Meta, 2021’de 2,3 milyar dolarlık gelir üzerinden 10,2 milyar dolarlık zarara kıyasla, 2,2 milyar dolarlık gelirle ilgili bölümde 13,7 milyar dolar kaybetti. Şirket geleceğinin önemli bir parçası olarak gördüğü projeye yatırım yaptığı için çeyreği 2022’nin üzerinde kapattı.

Meta ayrıca dördüncü çeyrek FRL gelirinin, bir yıl önceki bölüm gelirleri olan 877 milyon dolardandan düşerek 727 milyon dolar olduğunu bildirdi. Buna karşın üçüncü çeyrekteki 285 milyon dolardan yükselerek bu noktaya geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x