Yükleniyor...

Meta, NFT’ler Üzerine Çalışmayı Bırakabilir

Meta yöneticisi, NFT'ler üzerine çalışmayı bırakmayı planladıklarını açıkladı.

mark

Meta yöneticisi, NFT’ler üzerine çalışmayı bırakmayı planladıklarını açıkladı.

Meta yöneticisi Stephane Kasriel’e göre Meta, NFT çabalarından şimdilik vazgeçiyor. Meta, yatırımlarının çoğunluğunu Blockchain ve Metaverse alanına yönlendirmişti.

Stephane Kasriel: Meta Şimdilik NFT’ler Üzerine Çalışmayı Bırakacak

Meta‘nın ticaret ve finansal teknolojiler başkanı Stephane Kasriel’e göre Meta, şirket önceliğini değiştirmeyi düşündüğü için NFT çabalarından vazgeçiyor.

Stephane Kristel konu hakkındaki açıklamayı Twitter üzerinden yaptı. Kristel açıklamalarında şunları söyledi:

“Bazı ürün haberleri: şirket genelinde odak noktamızı artırmak için öncelik verdiğimiz şeylere yakından bakıyoruz. Yaratıcıları, insanları ve işletmeleri desteklemenin başka yollarına odaklanmak için dijital koleksiyon ürünlerini (NFT’ler) şimdilik azaltıyoruz.”

Meta daha önce NFT‘lerin içerik oluşturucu ekonomisini genişletmeye yardımcı olabileceğini söylemişti. Instagram, Kasım ayında Polygon destekli bir NFT pazarı için planlarını duyurmuştu.

mark

Kasriel , Kasım ayında bir açıklamasında NFT’ler özelinde konuşmuştu. Kasriel NFT’ler için “NFT pazarı için, gittiğini düşündüğümüz yere kıyasla hala erken” dedi . “NFT’lerin Instagram’da yerel olarak kullanımını kolaylaştırarak, uygulamalarımızı en sevdikleri içerik oluşturucularla bağlantı kurmak ve onları desteklemek için kullanan milyarlarca insan için yeni yollar açıyoruz ve bu da daha ekonomik fırsatların önünü açıyor” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner