Yükleniyor...

Metacade (MCADE) Token: Genel Bakış (Sponsorlu)

Yatırımcılar Metacade (MCADE) gibi hizmet token'larını tercih ettikçe diğer meme token'ların popülaritesi kaybolmaya başladı.

Metacade MCADE Token Genel Bakis Sponsorlu

Yatırımcılar Metacade (MCADE) gibi hizmet token’larını tercih ettikçe diğer meme token’ların popülaritesi kaybolmaya başladı.

Dogecoin ve Shiba Inu gibi coin’ler yüksek fiyatları ve biten FOMO’larının yanı sıra son zamanlarda yaşanan kripto çöküşünün de akabinde yatırımcılar, Metacade (MCADE) hizmet token’ı gibi gerçek pratik kullanımları olan token’lara akın ediyor.

Yatırımcılar Metacade (MCADE) Gibi Hizmet Token’larını Tercih Ediyor

Dogecoin ve Shiba Inu, net bir kullanım alanları olmadığı için çok az içsel değere sahip ve bu da son zamanlarda birçok kripto çöküşünün ardındaki hikayeye benziyor. Yatırımcıların MCADE’i tercih etmelerinin başlıca nedeni budur. Ayrıca bu tek neden de değil. Bu yazımızda MCADE’yi inceleyecek ve nasıl üstün bir yatırım fırsatı olduğunu keşfedeceğiz.

MCADE, Metacade ekosistemine bağlı bir token’dır. Staking karşılığında ödül almak için kullanılabilir ve gelecekte DAO tabanlı bir yönetişim altyapısı oluştuğunda bir gün oy kullanmak için de kullanılacaktır. Kullanıcıların cüzdanları arasında değer transferi yapmaları için de kullanılır.

Metacade’in çoklu imzalı hazine cüzdanları son derece güvenlidir ve iki imza sahibinin işlemlerde oturum açmasını gerektirir; bu, topluluk fonlarının korunmasına yardımcı olacaktır. MCADE ayrıca, tipik olarak aynı token’la birlikte gelen ödüllü yarışmalara girmek için de kullanılabilir. Ekosistem daha da geliştikçe artacak olan çeşitli kullanım alanlarına sahip çok amaçlı bir token’dır.

Metacade, katılımcıların bu süreçte MCADE kazanırken giderek artan sayıda en yeni Play to Earn (P2E) oyunlarını deneyimleyebilecekleri kapsamlı bir Web3 oyun merkezi olmayı amaçlıyor. Kullanıcılar, bireysel olarak eğlenmenin yanı sıra başkalarıyla bağlantı kurabilir ve sosyal ağlarını zahmetsiz, organik bir şekilde genişletebilir. Platform, ödüller, yarışmalar, oyun oynama, etkileşim, işler, staking ve çok daha fazlası gibi çeşitli katılım araçları sunarak geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap ediyor.

Metacade, ortak ilgi alanlarını paylaşan diğer girişimciler, oyun geliştiricileri ve kripto yatırımcılarından oluşan bir ağ kurmak için mükemmel bir yer olmayı planlıyor. Ortak amaçları (yatırım, geliştirme, test etme vb.) doğrultusunda çalışırken fikir, beceri ve hedefleri paylaşmak mümkün olacaktır. MCADE token’ı, her halükarda tüm bu hedefleri kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Metacade ile şu anda hangi oyunların en popüler olduğunu, diğerlerinin skor tablolarında ne durumda olduğunu görebilecek, incelemeler yazabilecek ve platformdaki yeni özelliklere ve içeriğe erken erişim sağlayabileceksiniz. Ayrıca, yaklaşan oyunlar hakkında diğer üyelerle gerçek zamanlı olarak konuşabileceksiniz. Tam da oyunseverlerin aradığı şey olacak.

Dogecoin Meme Kripto Parası

Dogecoin, bir internet meme’i kripto parası olarak biliniyor. Dogecoin, pratik bir kullanım alanı olan ve bir kripto çökmesinde devalüasyona daha az meyilli olan Bitcoin veya Ethereum gibi token’lara benzemiyor. Bir internet meme’i token’ı aslında hiçbir değer sunmayan şaka amaçlı bir token’dır. Komiklik dışında gerçek bir kullanım alanı yoktur. 

Bununla birlikte, bir internet meme’i kripto parasının değeri, bir kripto çöküşünün ortasında bile beklenen fiyat tahminlerinin çok ötesinde artabilir. Bunun başlıca nedeni, böyle bir coin’e sahip olmak için gerçek bir neden olmadığı halde kâr elde etmek isteyen işlemcilerdir. Dogecoin, yalnızca Elon Musk’ın tweet’lerinden aldığı güç nedeniyle bile birçok kez değer kazandı. 

Örneğin; Dogecoin fiyatı, Musk’ın yakın zamanda Twitter’ı satın alması nedeniyle yüzde 35 arttı. Köpek temalı internet meme’i kripto parasının fiyatı, ünlülerin sosyal faaliyetleriyle yakından ilişkili gibi görünüyor; bu, bir kripto çöküşünde yükselebileceği kadar hızlı bir şekilde düşebileceği ve hiçbir şekilde istikrarlı bir uzun vadeli yatırıım olarak sınıflandırılamayacağı anlamına geliyor.

Yayınlanan Cointelegraph makalesine göre, Dogecoin kripto parası Nisan 2021’den bu yana aşırı satın alındı ve şişti, bu da yakında bir çöküş olabileceği ihtimalini barındırıyor.

Shiba Inu İnternet Meme’i Kripto Parası

Shiba Inu meme kripto parası ile Dogecoin meme kripto parası arasında gerçek bir fark yoktur. Shiba Inu aslında Dogecoin’den ilham almıştır. Fiyatı, özellikle bir kripto çöküşü sırasında piyasa dalgalanmalarına karşı da hassastır. Yine ünlü isimlerle bağlantılı benzer bir durumda, Shiba Inu fiyatı bir anda Elon Musk’ın hiç satın almadığını tweet’lemesiyle yüzde 10 düşmüştü.

Shiba Inu aynı zamanda Dogecoin’e özgü bir köpek temasına da sahip. Ancak, inovatif olmaması çok belirgin ve hatta yakın zamanda yaşanan kripto çöküşüne rağmen, bu çılgınlık, işlem algoritmaları ve ünlülerin yapay desteği nedeniyle hala ciddi bir piyasa değerine sahip.

Eylül 2021’de Shiba Inu, token başına 0,00087 dolar gibi önemli bir zirveye ulaştı. Ancak o zamandan beri keskin bir şekilde düştü ve şu anda neredeyse 100 kat değer kaybıyla, token başına yaklaşık 0,000009 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Yatırımcılar Neden Dogecoin ve Shiba Inu Yerine Metacade’i Tercih Ediyor?

İnternet meme’i kripto paralarına insanların ilgisi azalıyor ve gerçek değer sağlayan projelere yöneliyorlar. Yatırımcılar, çeşitli nedenlerle MCADE hizmet token’ını tercih ediyor:

  • Metacade, büyük bir patlama yaşayan Web3 oyun pazarının bir parçasıdır.
  • Metacade, uzun vadeli büyüme için tasarlandı. 
  • Metacade, kullanıcılarına değer katmak için tasarlandı. 
  • Metacade, bir kripto çöküşünden sağ çıkabilen, içsel değeri olan bir hizmet projesidir.

Dogecoin ve Shiba Inu’nun pratik bir kullanım alanı yoktur. Diğer bir deyişle, bunlar hiçbir şey için kullanılamazlar. Belirli bir sektöre bağlı değiller ve onları öne çıkaran özelliklere sahip değiller. Bazı coin’ler gizliliğe, bazıları hıza ve diğerleri ölçeklenebilirliğe odaklanır. Dogecoin ve Shiba Inu yalnızca komiklik olması bakımından faydalıdır. Sık sık kripto çöküşü uyarıları gelen bir ayı piyasasında, bu potansiyel yatırım için çok zayıf bir durumdur ve bu nedenle daha yeni projelere bakmaya değer.

Örneğin, Metacade çok daha fazlasını sunar ve özellikle Web3 oyuncularına yöneliktir. Yatırım için kullanılabilecek belirli bir hizmet token’ına sahiptir. Hazine cüzdanları son derece güvenlidir ve Web3 oyuncuları, ileride yürürlüğe girecek DAO yapısıyla projede söz sahibi olacaklar. Bu token, Shiba veya Doge’un aksine ödül kazanmak için de stake edilebilir. 

Metacade şu anda ön satış aşamasında ve bu, önemli bir artı potansiyel sunduğu anlamına geliyor. MCADE hizmet token’ının fiyatı, tek bir token için 0,008 dolardır, ancak ön satışın sonunda 0,02 doların üzerine çıkacaktır. 

Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner