Yükleniyor...

Metaco CEO’su Kripto Girişimleri için Umutsuz

Kripto para sektörü oldukça kritik bir dönemden geçiyor.

Metaco CEOsu Kripto Girişimleri için Umutsuz

Kripto para sektörü oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Fiyat düşüşleri, küresel enflasyon ve düzenleyici baskısı. Tüm bu kötü aktörlerin birleşmesi ile birlikte yatırımcıların yanında kripto odaklı şirketlerde büyük yara almış durumda. Birçok borsa ve şirket küçülmeye giderken Metaco’nun CEO‘suna göre kripto girişimlerinin çoğu ayakta kalamayacak.

Metaco CEO'su Kripto Girişimleri için Umutsuz

Metaco CEO’su: Kripto Çöküşü Sonrası Kripto Şirketlerinin Yüzde 30’u Yok Olacak

İsviçre merkezli kripto para birimi şirketi Metaco’nun CEO’su Adrien Treccani, kısa bir sür önce yaptığı konuşmasında dijital varlık piyasalarındaki son düzeltmenin muhtemelen ülkedeki start-up’ların bir bölümünü ortadan kaldıracağını belirtti. 

13 Temmuz’da Swiss Info’ya konuşan Treccani, piyasa çöküşünün sektördeki işletmeler için feci sonuçlara yol açacağını belirterek, kripto başlangıç ​​sahnesinin altı ay içinde büyük olasılıkla yeni bir aşamaya dönüşeceğini belirtti:

“Piyasa çöküşü, birçok İsviçreli start-up için felaket olacak. Bunların yaklaşık yüzde 20 ila yüzde 30’unun öleceğini tahmin ediyorum. Önümüzdeki altı ay içinde kaybolacaklar”

Diğer taraftan Treccani, daha zayıf oyuncuları ortadan kaldıracağı için, silme işleminin sektöre fayda sağlayacağını savundu. Yöneticiye göre son mevcut piyasa hareketi, potansiyel olarak yeni fırsatlara yol açacak bir balon patlaması. 

“Bu patlayan balon gürültüyü filtreleyecek ve piyasayı basitleştirecek. Normalde büyük bir çöküşün ardından yeni fırsatlar ortaya çıkar”

Bununla birlikte kripto iş beklentilerini etkileyen piyasa hareketine rağmen, çoğu start-up ülke içinde dirençli olmaya devam ettiğini belirtelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner