Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Metal Borsası Toplantısında Blok Zinciri Teknolojisi Tartışıldı

Metal Borsası Toplantısında Blok Zinciri Teknolojisi Tartışıldı

ABONE OL:google-news

Dünyaca ünlü JPMorgan eski başkanı Blythe Masters, Londra Metal Borsasının akşam yemeğinde blok zinciri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Finansal piyasalar hakkında konuşan Masters, konuşmasının bir bölümünü de blok zincirine ayırdı.

Blok zinciri teknolojisinin gizliliği sağlamak, kağıt atıklarını azaltmak ve daha efektif bir üretim geliştirmek için birçok endüstrinin ihtiyaç duyduğu bir teknoloji olduğunu belirtti.

Masters henüz 28 yaşındayken JPMorgan’da yönetici direktörü olarak görev yapmaktaydı. Şuanda 49 yaşında olan Masters, finans piyasalarına hakim bir kişi. Masters finans ve emtia alanında uzman olan ve finansal şirketler için blok zinciri çözümleri geliştiren Digital Asset Holdings’de CEO olarak görev yapmakta. 2008 yılında ki küresel ekonomik sıkıntının kredi temerrüt takasından kaynaklandığını da açıkladı.

Toplantıda konuşmacı olarak söz alan başka bir uzman ise: “Tedarik zincirleri kötü şöhrete sahip ve oldukça verimsizler. Metal ve madencilik sektörü etik olmamakla birlikte yolsuzluğun, güvenlik açıklarının ve kritik verilerin eksik olduğu bir sektör.”

Masters: “Blokchain; gıda, giyim, altın, elmas ve petrol gibi tüm endüstrilerdeki malların gelecekte tedarik zinciri takibi için potansiyel olarak devrim niteliğinde bir role sahip. Diğer yandan bu malların nakliyesi için de kullanılabilecek bir teknoloji.”

Mercuria şirketi İsviçre merkezli olup dünyanın en büyük enerji firmalarının başında gelmekte. Şirket uzun süredir ham petrolun tedarik zincirini incelemek için blok zinciri teknolojisini kullanarak testler yapmakta. Şirket bu testlerde başarıya ulaşabilirse petrol sanayinin maliyetlerini %30’a kadar azaltabilecek.

Finansal piyasalara hakim kişilerin bu tarz toplantılarda blok zinciri teknolojisine övgüler dizmesi çok olumlu bir durum. Blok zinciri teknolojisi birçok endüstride maliyetleri düşürmek ve şeffaflık sağlamak kullanılmaya çalışılıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar