Yükleniyor...

Metal Borsası Toplantısında Blok Zinciri Teknolojisi Tartışıldı

Dünyaca ünlü JPMorgan eski başkanı Blythe Masters, Londra Metal Borsasının akşam yemeğinde blok zinciri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.

metal toplantisinda blok zinciri teknolojisi

Dünyaca ünlü JPMorgan eski başkanı Blythe Masters, Londra Metal Borsasının akşam yemeğinde blok zinciri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Finansal piyasalar hakkında konuşan Masters, konuşmasının bir bölümünü de blok zincirine ayırdı.

Blok zinciri teknolojisinin gizliliği sağlamak, kağıt atıklarını azaltmak ve daha efektif bir üretim geliştirmek için birçok endüstrinin ihtiyaç duyduğu bir teknoloji olduğunu belirtti.

Masters henüz 28 yaşındayken JPMorgan’da yönetici direktörü olarak görev yapmaktaydı. Şuanda 49 yaşında olan Masters, finans piyasalarına hakim bir kişi. Masters finans ve emtia alanında uzman olan ve finansal şirketler için blok zinciri çözümleri geliştiren Digital Asset Holdings’de CEO olarak görev yapmakta. 2008 yılında ki küresel ekonomik sıkıntının kredi temerrüt takasından kaynaklandığını da açıkladı.

Toplantıda konuşmacı olarak söz alan başka bir uzman ise: “Tedarik zincirleri kötü şöhrete sahip ve oldukça verimsizler. Metal ve madencilik sektörü etik olmamakla birlikte yolsuzluğun, güvenlik açıklarının ve kritik verilerin eksik olduğu bir sektör.”

Masters: “Blokchain; gıda, giyim, altın, elmas ve petrol gibi tüm endüstrilerdeki malların gelecekte tedarik zinciri takibi için potansiyel olarak devrim niteliğinde bir role sahip. Diğer yandan bu malların nakliyesi için de kullanılabilecek bir teknoloji.”

Mercuria şirketi İsviçre merkezli olup dünyanın en büyük enerji firmalarının başında gelmekte. Şirket uzun süredir ham petrolun tedarik zincirini incelemek için blok zinciri teknolojisini kullanarak testler yapmakta. Şirket bu testlerde başarıya ulaşabilirse petrol sanayinin maliyetlerini %30’a kadar azaltabilecek.

Finansal piyasalara hakim kişilerin bu tarz toplantılarda blok zinciri teknolojisine övgüler dizmesi çok olumlu bir durum. Blok zinciri teknolojisi birçok endüstride maliyetleri düşürmek ve şeffaflık sağlamak kullanılmaya çalışılıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x