Yükleniyor...

MetaMask, DeFi Dünyasına Giriş Yapıyor!

MetaMask bugün yeni bir özelliğini duyurdu.

metamask defi

MetaMask bugün yeni bir özelliğini duyurdu. MetaMask’ın hem tarayıcı eklentisinden hem de mobil uygulamasında token swap’ı yapmak mümkün olcak.

Ethereum yazılım şirketi ConsenSys’in sahip olduğu bir ürün olan MetaMask, kullanıcıların Ethereum blok zincirine erişmesi için muhtemelen en popüler yollardan birisi. Bir Bitcoin cüzdanı gibi çalışır, aynı zamanda kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalarda oturum açmasına ve bunları normal bir tarayıcı aracılığıyla kullanmasına olanak tanır. Token swap (token takas) özelliği, diğer tarayıcılar ve MetaMask mobil için aktif hale gelmeden önce Firefox tarayıcı uzantısında yayınlanacak. MetaMask ayrıca Pazartesi günü 1 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

MetaMask’ın ürün lideri Jacob Cantele basın bülteninde şu ifadeleri kullandı:

“DeFi’ye Ethereum’da daha fazla şeffaflık ve verimlilik getirmenin herkes için daha iyi bir ağ deneyimi ile sonuçlanacağına inanıyoruz.”

Şimdiye kadar, token takası yapmak için, bir Ethereum kullanıcısının belirli bir merkezi olmayan borsanın web sitesine gitmesi, oturum açması ve swap işlemini çalıştırması gerekiyordu. MetaMask kendisine bir token takas işlevi oluşturarak, kullanıcıları otomatik olarak bir hizmete yönlendirerek bu adımı atarak kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

En İyi Bilinen Platformlara Erişecek

MetaMask, herhangi bir ticaret için en iyi döviz kurunu arayacak ve bir takas gerçekleştirmek için en iyi bilinen platformların tümüne erişecek. MetaMask duyurusu Uniswap, Kyber, ParaSwap, 1inch.exchange ve dex.ag gibi hizmetleri listeliyor.

Bu hizmetin, mevcut merkezi olmayan platformların (1 inç veya ParaSwap gibi) iddia ettiklerinden gerçekten farklı olmadığı unutulmamalıdır, ancak MetaMask’ın büyük bir avantajı vardır. Muhtemelen, bu platformların çoğu kullanıcısı bunlara erişmek için zaten MetaMask kullanmaktadır, bu nedenle aynı kullanıcılar aynı şeyi doğrudan MetaMask’ta yapabiliyorsa, büyük olasılıkla bu daha avantajlı ve tercih edilen bir durum olacak.

Bu yeni hizmet, MetaMask’tan para kazanmanın en son adımıdır. ConsenSys sözcüsü James Beck CoinDesk’e ilettiği bir e-postada “Sipariş boyutuna göre %0,3 ile %0,875 arasında değişen dinamik ücretler var” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner