Yükleniyor...

MetaMask Kullanıcıları, Dolandırıcıların Hedefinde

Gizlilik Politikası güncellemesiyle gündeme gelen MetaMask, dolandırıcılar için bir açık alan ortaya çıkardı.

MetaMask Kullanicilari Dolandiricilarin Hedefinde

Gizlilik Politikası güncellemesiyle gündeme gelen MetaMask, dolandırıcılar için bir açık alan ortaya çıkardı.

MetaMask son Gizlilik Politikası güncellemesinin ardından kendisini sıcak suda buldu. Kullanıcılara IP’lerinin ve Ethereum (ETH) adreslerinin MetaMask’ın bir RPC sağlayıcısı olan Infura’ya aktarılabileceğini bildirdi. Bu da tartışmalara yol açtı. Kripto Twitter, MetaMask gizlilik politikasına yapılan son güncellemeyi tartışırken, dolandırıcılar gündemdeki MetaMask kullanıcılarını radarına aldı.

MetaMask Dolandırıcıları Destek Ekibini Taklit Ediyor

MetaMask gizlilik politikası nedeniyle gündeme taşınırken, dolandırıcılar destek departmanını taklit etmeye başladı.

Taklit hesaplar, kripto kullanıcılarını MetaMask cüzdanlarıyla ilgili sorunları bir e-posta adresine bildirmeye davet ediyor. MetaMask’tan para kurtarma, işlemleri değiştirme ve benzeri konularda yardımcı olduğu iddia edilen adresleri tanıtıyor. Tanıtılan tüm adresler, en büyük Ethereum (ETH) cüzdanı MetaMask ile hiçbir ilgisi olmayan popüler bir ücretsiz e-posta hizmetinde barındırılıyor.

metamask turkiye

MetaMask, görevlilerinin hiçbir zaman önce kullanıcılarla iletişime geçmeyeceğini yineledi. Bu nedenle, bu tür hesaplardan gelen tüm duyurular bariz dolandırıcılık olarak görülmeli ve göz ardı edilmeli. Aynı zamanda posta hizmeti veya sosyal medya yönetimine bildirilmelidir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x