Yükleniyor...

MetaMask, Nijerya’da Kripto Ticaretine Odaklandı

Popüler kripto cüzdanı MetaMask, Nijerya'da kendi kendini koruyan kripto para alım satımlarını daha kolay hale getirmeye başladı.

metamask

Popüler kripto cüzdanı MetaMask, Nijerya’da kendi kendini koruyan kripto para alım satımlarını daha kolay hale getirmeye başladı.

MetaMask’in ana şirketi olan ConsenSys, 21 Mart tarihinde kripto fintech MoonPay ile Nijeryada’ki kullanıcıların anında banka havaleleri ile kripto ticareti sağlayan yeni bir entegrasyonu duyurdu. Kripto cüzdanlarının lider isimlerinden olan Metamask, yerel bankalar ile iletişimi doğrudan genişlettiği için, Nijerya’da kendi kendi koruyabilen kripto varlık ticaretini daha aktif hala getirmeyi planlıyor. Eklenen yeni özellik, MetaMask mobil ve Portföy dApp’te mevcut. Ayrıca eklenen özellikler, Nijerya’da kredi veya banka kartı kullanmadan kripto satın alma sürecini büyük düzeyde kolaylaştırıyor.

MetaMask Yetkilisi, Çalışmalara Yönelik Söylemlerde Bulundu

How to Trade Cryptocurrency – A Beginners Guide

MetaMask ürün müdürü olan Lorenzo Santos, Nijerya’daki MetaMask kullanıcılarının cüzdanlara erişimi olduğunu fakat kripto ticareti sürecinin uğraştırıcı ve maliyetli olduğunu dile getirdi.

İfadelerine devam eden Santos konuyla ilgili açıklama yaparak;

“Moonpay’in bir kart entegrasyon özelliği olmasına rağmen, kredi veya banka kartıyla kripto satın alma girişimlerinin yaklaşık yüzde 90’ı reddedildi.” dedi.

Yerel banka ticaretini destekleyen yeni uygulamayla, MetaMask’ta kripto ticareti artık daha hızlı ve daha ucuz hale gelmiş görünüyor.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner