Yükleniyor...

MetaMask Uyardı! Yeni Bir Dolandırıcılık Türü Yaygınlaşıyor

Popüler Ethereum cüzdanı MetaMask, yeni yükselen bir kripto dolandırıcılık yöntemi hakkında uyarı yaptı.

metamask dolandiricilik

Popüler Ethereum cüzdanı MetaMask, yeni yükselen bir kripto dolandırıcılık yöntemi hakkında uyarı yaptı.

MetaMask, daha önce recovery uzmanı Asset Reality iş birliğiyle kripto dolandırıcılığı ve kimlik avı saldırılarının kurbanlarının kayıp varlıklarını kurtarılması için çalışmalar yürüttü. Kripto cüzdanı daha sonra MetaMask gizlilik politikası nedeniyle gündeme taşınırken, dolandırıcıların hedefindeydi. Bu konuda, titiz davranan geliştirici, kullanıcılarını yeni bir dolandırıcılık türüne karşı uyardı.

MetaMask’tan Adres Zehirlenmesi Dolandırıcılığına Karşı Uyarı

MetaMask, kripto topluluğunu Adres Zehirlenmesi (Adresi Poisoning) adlı yeni bir dolandırıcılık türü hakkında uyarı paylaştı.

Kripto cüzdanı MetaMask’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre; Adres Zehirlenmesi, kullanıcıların cüzdan numarası, virüs aracılığıyla hacker’ın cüzdanı ile değiştiriliyor. Burada öne çıkan noktalardan birisi ise cüzdan numaralarının birbirine benzer şekilde kullanılıyor olması.

Adres Zehirlenmesi adı verilen dolandırıcılık şöyle işliyor:

Siz normal bir işlem gönderdikten sonra dolandırıcı 0 dolarlık bir txn göndererek txn geçmişini ‘zehirliyor’. Hackerlar gönderdiğiniz gerçek işlemle aynı ilk ve son birkaç karaktere sahip bir adres kullanıyorlar. Tam adresi kontrol etmeyeceğinizi ve bunun yerine gelecekteki bir gönderimde onlarınkini kopyalayacağınızı umuyorlar. Bu durum, farkında olmayan kullanıcıların ikinci işlemde aslında hacker’ın cüzdanını kullanmasına neden oluyor.

MetaMask‘ın dolandırıcılık yöntemine karşı başlıca önerileri, tam adresin iki kez kontrol edilmesi veya Adres Defteri özelliğinin kullanılması.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner