Yükleniyor...

MetaMask’ten Dolandırıcılık Uyarısı!

Popüler kripto cüzdan platformu MetaMask, 31 Mart tarihinde snapshot yapacağına yönelik iddiaları yalanladı.

dolandiricilik uyarisi

Popüler kripto cüzdan platformu MetaMask, 31 Mart tarihinde snapshot yapacağına yönelik iddiaları yalanladı.

Kripto ekosisteminde dönem dönem tred yaratan alanlar karşımıza çıkıyor. Yakın tarihte Blur’un (BLUR) ateşini yaktığı, Arbitrum’un da (ARB) daha da coşkulu hale getirdiği “airdrop‘lar” giderek tehlikekli hale geliyor. Birçok sahte airdrop sitelerinin oluşturulması, sosyal medya platformlarından yatırımcıları ve kullanıcıyı kandırmaya yönelik çalışmaların artması bunun bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Yaşanan bu olaylardan sonra ise, birçok popüler platform olaya el atarak uyarılarda bulundu. Özellikle de MetaMask‘in sosyal medyada yaptığı paylaşım dikkatleri çekti.

MetaMask, Söylentiler Hakkında Konuştu

MetaMask, sosyal medyada tarihi yaklaşan bir MetaMask anlık görüntüsü veya airdrop söylentileri yayıldıktan sonra Twitter’da bir uyarı yayınladı. Kripto topluluğunun bu denli bir söylenti yaratmasına yönelik MetaMask’ten, “yanlış söylentiler” şeklinde cevap geldi. 28 Mart tarihinde MetaMask tarafından paylaşılan bir sosyal medya gönderisine göre, “toplulukta çok fazla söylenti olduğu” belirtildi.

Kripto piyasasının yükseliş yönlü seyretmesiyle birlikte illegal olaylarda da büyük oranda artışlar gözlemleniyor. Birçok popüler platformlardan konuya ilişkin uyarı bildirileri yapılmaya devam ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner