Meta'nın Hisseleri, Yüzde 25 Değer Kaybetti
Yükleniyor...

Meta’nın Hisseleri, Yüzde 25 Değer Kaybetti

Meta'nın hisseleri, yüzde 25 oranında değer kaybetti.

metanin 2

Meta’nın hisseleri, yüzde 25 oranında değer kaybetti.

Yatırımcılar, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’ün metaverse stratejisinden memnun görünmüyor.

Meta’nın Hisselerinde Gerileme

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hisse düşüşü, şirketin toplam piyasa değerini 265 milyar dolar seviyesinin altına indirdi. Geçtiğimiz yıl değer, 1 trilyon doların üzerinde yer alıyordu.

Meta’nın hisseleri, metaverse departmanı Reality Labs’ın üçüncü çeyrekte 3,7 milyar dolar zarar ettiğinin açıklanmasının ardından dramatik bir biçimde düştü. Şirketin bilançoda bildirdiğine göre, bu yıl içerisinde Reality Labs’ın toplam zararı 9,4 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Analistlerle bir kazanç çağrısında bir araya gelen Zuckerberg, yatırımcılarına mevcut stratejisinin uzun dönemde fayda sağlayacağına dair güvence verdi.

“Bakın, birçok insanın bu yatırıma (metaverse) katılmayabileceğini anlıyorum. Ancak bunu gelecek için çok önemli bir şey olacağını düşünüyorum.

Gelecek için temel olarak bu kadar önemli olabileceğini düşündüğüm bu alanlardan hiçbirine odaklanmamızın bir hata olacağına inanıyorum”

Şirket, Reality Labs’den zarar etmesine karşın ana platformları Facebook ve Instagram’dan ise kar elde etmeye devam ediyor.

Yatırımcılar, korkularını açık bir biçimde dile getirerek, Zuckerberg’ü metaverse harcamalarını sınırlandırmaya çağırdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x