Yükleniyor...

Metaverse, Elmanın Tadını Beğendi: Coin’ler Yükselişte!

Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerinin birleşimi "karma" başlığının kesinleşmesi, metaverse coin'lerini ateşledi.

metaverse

Apple’ın artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerinin birleşimi “karma” başlığının kesinleşmesi, metaverse coin’lerini ateşledi.

5 Haziran’da karma başlığını piyasaya sürmeye hazırlanan teknoloji devi Apple, metaverse sektörüne adeta ilaç oldu. Bir süredir sessizliğini koruyan ve popülaritesi giderek azalan metaverse kavramı, Apple’ın bu hamlesiyle güç buldu.

WWDC 2023 konferansında tanıtılması beklenen yeni ürün “karma”, son gelişmelerden sonra netlik kazandı. Ayrıca Apple, ticari marka ismini, başlığın işletim sistemi olan “xrOS” şeklinde belirledi. Uzun zamandır stabil seyreden metaverse coin’leri ise, Apple’ın bu hareketiyle yükseliş ivmesi yakaladı. Günün en çok yükselen coin’leri arasına dahil olan Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) ve Enjin Coin (ENJ) ilgi çekti.

Ekran Resmi 2023 05 17 11.15.33

Üst Sıralar Onlarda: Metaverse Coin’leri

CoinMarketCap’ten alınan veriler doğrultusunda, günün en çok yükselen coin’lerinin büyük bir kısmını metaverse coin’leri oluşturdu. Günün en çok yükselen coin’i yüzde 11,32 artışla Decentraland (MANA) oldu. Ardından gelen The Sandbox (SAND), yüzde 6,13’lük artışla dördüncü sıraya yerleşti. Son olarak da Enjin Coin’in (ENJ) yüzde 4,87 oranında artış gösterip yedinci sıraya yerleşmesi, kripto yatırımcısında yeniden metaverse ilgisi yarattı.

Bitcoin’in düşüş yönlü devam etmesine rağmen ayakta durarak artış gösteren metaverse coin’leri, tekrardan trend olabilir mi konusu gündeme getirdi. Bir zamanlar ortalığı yıkan coin’ler, aylardır net bir şekilde artış göstermemişti. Apple’ın da olaya dahil olmasıyla kıvılcım gösteren metaverse coin’leri, ilerki süreçler için merak uyandırdı.

Ekran Resmi 2023 05 17 11.13.53


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x