Yükleniyor...

Metaverse, Eskisi Kadar Etkili Değil

Metaverse'e yönelik yatırımlar ve çalışmalar, yakın zamanda artmasına rağmen metaverse coin'leri istikrar sağlayamıyor.

Uswitch Metaversee Hazir Ulkeleri Belirledi

Metaverse’e yönelik yatırımlar ve çalışmalar, yakın zamanda artmasına rağmen metaverse coin’leri istikrar sağlayamıyor.

Metaverse sektörü, özellikle de son hafta aldığı yatırımlar ve gelişmeleriyle ön plana çıktı. Apple’ın App Store’a Infinity Axe’i (AXS) eklemesi başta olmak üzere, pek çok gelişme ortaya çıktı. Bu gelişmeler metaverse’e yönelik coin’lere değer katmış olsa da, bu olayın istikrar sağlayamaması metaverse’e olan ilginin azaldığına dair bir gösterge oldu. Bir dönem ortalığı yıkan metaverse furyası, çok güçlü haberler sayesinde bile kalıcılık yakalayamıyor.

Decentraland (MANA) Bu Duruma Örnek Oldu

Metaverse haberlerinin etkisiyle yüzde 24’e yakın bir patlama yapan MANA, kısa süre içerisinde yüzde 12,93 oranında değer kaybederek, metaverse sektöründeki ilginin azaldığına dair bir örnek oldu. Yükselişini koruyamayan metaverse coin’leri, kripto yatırımcısının eskisi kadar ilgisini çekmiyor. Destek seviyesine yaklaşan MANA, bu değerde tutunamazsa düşüşler daha da derinleşebilir.

MANA için direnç seviyeleri sırasıyla 0,55 – 0,62 – 0,76 ve 0, 83 dolardır. Metaverse etkisinin güç kaybetmesi yada piyasa bazlı geri çekilmeler, MANA için sırasıyla 0,43 – 0,35 ve 0,28 dolar desteklerine test gerçekleştirebilir.

Ekran Resmi 2023 05 27 18.19.42

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner