Yükleniyor...

Mevcut Bitcoin Balinalarının Eğilimi Ciddi Bir Satış Baskısını İşaret Ediyor

Ayılar, son yükseliş trendinin bir sonucu olarak ortaya çıkan kazançları silmek için muazzam bir direniş gösteriyorlar.

mevcut balina trendi satis baskisi ongoruyor

Ayılar, son yükseliş trendinin bir sonucu olarak ortaya çıkan kazançları silmek için muazzam bir direniş gösteriyorlar. Bu sebeple lider kripto para Bitcoin (BTC) için son birkaç gün oldukça zor geçti diyebiliriz.

Bitcoin’in trendinin bir sonraki yönünü, 17.000 dolarlık destek seviyesine tutunup tutunamayacağı belirleyecektir. Boğalar yakın vadede Bitcoin için bu seviyeyi geri alamazlar ise, çok haftalık destek bölgesi olarak kabul edilen 16.200 dolarlık seviyeye düşüşü, yakın zaman içerisinde görebiliriz.

Popüler bir analist, Bitcoin için olumsuz bazı durumların mevcut olduğuna işaret ediyor. Bu işaretlerden en önemlisi ise, balinaların ellerindeki varlıkları devamlı olarak kripto para borsalarına aktarması gösteriliyor. Böyle zamanlarda lider kripto para yoğun satış baskısı ile karşı karşıya kalır.

Büyük Bitcoin yatırımcıları olarak adlandırılan balinaların mevut hareketleri sonucunda lider kripto para ya yatay ticaret görecek ya da düşüşe geçecektir. 19.500 dolarlık seviyede yaşanan red sebebiyle hali hazırda yatırımcıların endişeleri oldukça yüksek seviyede. Bu yüzden Bitcoin’de düşüşün devam etmesi yüksek ihtimal olarak görülüyor.

Ayılar Kontrolü Ele Alırken Bitcoin İvme Kazanmak İçin Mücadele Ediyor

Bitcoin yazım itibari ile 16.853 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bu seviye, günlük en düşük seviye olan 16.500 dolar seviyesinden bir toparlanmaya işaret ederken, 17.000 dolar seviyesinin altında kalması ise yüksek seviyelerden yaşanan düşüşe işaret ediyor.

Bir sonraki toplu kripto para piyasasının eğiliminin hangi yöne doğru olacağını, büyük ölçüde Bitcoin’in mevcut fiyat bölgesinde istikrar sağlayıp sağlamayacağına veya önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyelere çıkıp çıkamayacağına bağlı olacaktır.

Bu bölgede devam eden düşüş, BTC’nin teknik görünümünde ciddi bir darbe indirebilir ve potansiyel olarak bazı ciddi kayıplar görülmesine neden olabilir.

Popüler analist, Bitcoin balinaları arasında ticaret aktivitesindeki artışın, önümüzdeki günlerde daha fazla olumsuzluğa sebep olabileceğini açıkladı.

“BTC Balinaları borsalara akın ediyor. Kısa vadede düşüş bekliyorum. Sanırım tehlikeli bir bölgedeyiz. Balinalar borsalarda aktif olduğunda fiyat ya yatay devam eder ya da düşüşe geçer.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner