Yükleniyor...

Mevcut Piyasada Bitcoin’in (BTC) Beklenen Boğa Koşusu Başlar mı?

MoonCarl adıyla bilinen popüler kripto para analisti, merkezi olmayan finans yani DeFi ekosisteminin Eylül ayı içerisinde fazlası ile popüler olduğunu ancak yaşanılan bu kargaşanın ortasında Bitcoin (BTC) için bir boğa koşusunun başlayabileceğini söylüyor.

mevcut piyasada bitcoin kosusu baslarmi

MoonCarl adıyla bilinen popüler kripto para analisti, merkezi olmayan finans yani DeFi ekosisteminin Eylül ayı içerisinde fazlası ile popüler olduğunu ancak yaşanılan bu kargaşanın ortasında Bitcoin (BTC) için bir boğa koşusunun başlayabileceğini söylüyor. DeFi ve altcoin’lerin son günlerde oldukça sık konuşulduğunu belirten analiste göre, insanlar artık Bitcoin’den bahsetmiyor.

Tartışmasız en popüler ve piyasa değeri bakımından lider kripto para Bitcoin ancak bununla birlikte altcoin’lerin doğuşu ile kripto para sohbetlerinde çeşitlilikler ortaya çıktı. DeFi platformunun son günlerde popüler olması ile birlikte de kripto para topluluğunda en çok tartışılan konu DeFi oldu.

Uniswap (UNI), Yearn.Finance (YFI) gibi yeni kripto para projeleri, yatırımcısına kazandırdıkları ile piyasaya hakim oldular. Yazım itibari çoğu altcoin hafif kayıplar ile başa çıkmaya çalışıyor, ancak bir altcoin ayı eğiliminin geldiğine dair belirgin işaretler bulunmuyor. Çoğunlukla DeFi projeleri altcoin sezonunu uzattı ancak, MoonCarl’a göre artık Bitcoin boğa koşususun zamanı geldi.

Bitcoin’in tekrardan 20.000 dolar seviyesini test edeceğini belirten analist, Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesinde tutunamaması durumunda ise, hemen arkasından bir ayı trendinin de gelebileceğini söylüyor.

Bitcoin yakın zaman zaman içerisinde 20.000 doları test edebilir. Lider kripto para için boğa koşusunu tetikleyecek temel faktörler mevcut ancak BTC, öncelikle önünde büyük bir engel halinde duran 12.000 doları geçmesi ve o seviyeyi koruması gerekiyor. Yazım itibari ile Bitcoin 10.731 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin’in 11.000 doları test etmesi için en azından önümüzdeki 24 saat içerisinde 10.500 dolar seviyesinin üzerinde güçlü kalması gerekiyor.

Birçok kullanıcı uzun süredir Bitcoin’in potansiyel boğa koşusunu beklemekte. Ancak yaklaşan ABD seçimlerinin belirsizliği ve küresel salgın haline gelen koranavirüsün yarattığı etkiler bu süreyi uzatabilir. Coivd-19 için bir aşının bulunması durumu da lider kripto paranın düşüşüne etki edebilir. Çünkü piyasanın belirsizliğinden kendisini korumak isteyen bazı yatırımcılar, bir değer deposu olarak gördükleri Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiler. Bu yatırımcıların tekrardan geleneksel piyasaya yönelmesi, lider kripto para için yeni bir yıkım yaratabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner