Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Miami ABD'nin En Büyük Bitcoin (BTC) Merkezi Haline Geldi! Çalışanlara Bitcoin ile Ödeme Yapılması Resmileşti

Miami ABD’nin En Büyük Bitcoin (BTC) Merkezi Haline Geldi! Çalışanlara Bitcoin ile Ödeme Yapılması Resmileşti

ABONE OL:google-news

Miami Şehir Komisyonu, Belediye Başkanı Francis Suarez tarafından önerilen ve belediye çalışanlarının Bitcoin (BTC) ile ödeme almasına izin veren bir kararı kabul etti. Karar komisyondan başarıyla geçti.

Miami çalışanları, maaşlarının bir kısmını ya da maaşlarının tamamını dünyanın en büyük kripto para biriminde alabilecekler. Üstelik Miami sakinleri, Florida’nın en büyük ikinci şehrininde ücret ve vergileri Bitcoin ile ödeme imkanı bulacak.

Suarez video mesajında, Miami’yi “ileriye dönük bir kripto şehri” haline getirdikleri için komisyon üyelerine minnettarlığını dile getirdi.

“Miami’de ileri giden, gelişen bir şehir olmak harika ve komisyondaki meslektaşlarıma bunun olmasına izin verdikleri için teşekkür etmek istiyorum.”

 

Suarez’in Bitcoin baskısı, büyük teknoloji şirketleri San Francisco’dan kaçarken Miami’yi bir sonraki Silikon Vadisi’ne dönüştürme çabasının bir parçası. Suarez’e göre Miami, gelecekte hazine rezervlerini de Bitcoin’e yatırabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynaku.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar