Yükleniyor...

Miami Belediye Başkanı, Bitcoin (BTC), Elon Musk ve Portföyü Hakkında Konuştu

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, CNBC ile Bitcoin ve Elon Musk hakkında konuştu.

miami belediye baskani bitcoin btc elon musk ve portfoyu hakkinda konustu 1

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, CNBC ile Bitcoin ve Elon Musk hakkında konuştu. Belediye başkanı ayrıca portföyünde hangi kripto para birimlerini tuttuğunu da açıkladı.

Volatiliteyi Elon Musk Tetikledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Francis Suarez, Bitcoin’in 14 Nisan’da ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 dolardan son zamanlarda istikrarlı bir şekilde oturduğu 38.852 dolar seviyesine düşmesine neden olan oynaklıktan bahsederken, Elon Musk’ın tetikleyiciler arasında olduğunu belirtti.

Ona göre bu kendi kendine çözülmesi gereken bir şey ve yeterli işlem hacmi ile işlerin daha istikrarlı olacağına inanıyor.

Belediye başkanı, Elon Musk’ın büyük bir hayranı olduğuna da dikkat çekti. “Ancak BTC dışında hiçbir piyasada varlık fiyatı sadece bir kişinin tweet’i ile %10 veya 20’ye kadar yükselemez” dedi. 

“Bitcoin Genç ve Manipüle Edilmesi Kolay”

Belediye başkanı ayrıca Bitcoin’in genç bir varlık olduğunu ve manipüle edilmesinin kolay olduğunu kabul etti. Hatta bir günde yedi milyondan fazla görüntülenen Bitcoin ile ilgili bir tweet’inin ve videosunun altında bile yine Elon Musk’ın tweetlerine atıfta bulundu. 

Bununla birlikte belediye başkanı, müthiş sayıda insanın kripto para birimleriyle ilgilendiğine inanıyor. Suarez, ABD’de 150 milyondan fazla insanın kripto para birimi tuttuğunu belirten yakın tarihli bir medya raporuna atıfta bulundu.

Suarez’in Portföyü

Herhangi bir kripto para sahibi olup olmadığı sorulduğunda, belediye başkanı evet cevabını verdi ve portföyünde hangi kripto paralara sahip olduğunu açıkladı: Bitcoin ve Ethereum.

Suarez Bitcoin’i 35.000 ila 40.000 dolar seviyeleri arasındayken satın aldı. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u ise, ABD Kongresi 1.9 trilyon dolarlık teşvik programını 10 Mart’ta kabul ettiğinde aldı. 

Suarez, ETH’nin o zamanlar yaklaşık 1.500 dolar olduğunu belirtti. Ayrıca o zamanlar enflasyonun kaçınılmaz olduğundan emin olduğunu ve buna karşı bir tür koruma istediğini söyledi.

Suarez ayrıca düşüşte daha fazla kripto para almayı planladığını ancak şu ana kadar çok meşgul olduğunu da belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Çağatay
Çağatay
1 yıl önce

Belediye başkanı değil de muhtar olmasın o

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x