Yükleniyor...

Miami Belediyesi, Ethereum (ETH) Geliştiricileriyle İş Birliği Yapıyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bu yılın başlarında Miami'nin hazinesine Bitcoin (BTC) eklemek istediğini söylediğinde dikkatleri üzerine çekti.

miami ethereum

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bu yılın başlarında Miami’nin hazinesine Bitcoin (BTC) eklemek istediğini söylediğinde dikkatleri üzerine çekti.

Şimdi ise Suarez dikkatini Ethereum’a çevirerek şehrin kripto para teknolojilerini ve piyasayı keşfetmesi için bir taahhütte bulunuyor. The Scoop’un yeni bir bölümüne göre, Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin ve Suarez, şehir hizmetlerine odaklanan yeni bir ortak projeye başladıklarını duyurdu.

20210405 TheScoop Preston Joe Vitalik Francis square 675x675 1

Elbette, girişim henüz yolun başında ancak ikisi şimdiye kadar iki kez bir araya geldi ve girişimin kapsamı hakkında konuşmalar devam ediyor. Suarez, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Temelden ve doğrudan Ethereum ile şehir için yapabileceğimiz bir proje bulmaya çalışıyoruz. Şehrin, sakinlerimize daha iyi hizmetler sunmaya devam edebilmemiz için yazılımın uygulanabilirliğini gösterecek şekilde doğrudan dahil olmasını istiyoruz.”

Gelişmeleri destekleyen bir tarih var: Buterin, 2014’te, Ethereum’u ilk olarak Bitcoin Miami konferansındaki bir sunum sırasında dünyaya tanıtmıştı.

Suarez’e göre, merkezi olmayan bilgi sistemleri, özellikle yaklaşan kasırga sezonu gibi artan güvenlik endişeleri nedeniyle Miami için bir öncelik haline geliyor. Bu haftaki bölümde Suarez ve Buterin, Cryptex’in kurucuları Preston Van Loon ve Joe Sticco ile birlikte şunları da tartıştı:

  • Ethereum ekosistemi Miami’de iş yaratmaya nasıl yardımcı olabilir?
  • Gayrimenkul için tapu kayıtlarının devri gibi merkezi olmayan sistemlerin şehre fayda sağlayacağı yollar
  • Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunlarına rağmen neden şimdi böyle bir proje oluşturmaya başlamanın zamanı geldi?
  • Florida, kripto için bir sonraki düzenleyici kale olmak için Wyoming’e nasıl katılmaya çalışıyor?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner