Yükleniyor...

Michael Saylor, MicroStrategy CEO’luğunu Bırakacağını Açıkladı

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, görevinden ayrılacağını açıkladı.

saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, görevinden ayrılacağını açıkladı.

Ünlü Bitcoin boğası Michael Saylor, aynı zamanda kurucuları arasında yer aldığı MicroStrategy’deki CEO’luk görevinden ayrılacağını duyurdu. Saylor, şirkette yönetim kurulu başkanı olarak görev almayı sürdürecek.

Saylor yaptığı açıklamada yönetim kurulu başkanı olarak Bitcoin satın alma stratejisine daha fazla odaklanabileceğini belirtti.

Michael Saylor, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Başkanlık ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin satın alma ve elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. Yönetim kurulu başkanı olarak, Bitcoin satın alma stratejimize ve Bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim. Phong Le ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek”

MicroStrategy’de CEO’luk görevini üstlenecek olan Phong Le de konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı:

“Başkan ve CEO olarak bu yenilikçi organizasyonu yönetmeye devam etmekten ötürü heyecan ve onur duyuyorum. Çalışanlarımız ve markamız, inanılmaz bir ivmeye sahip. Müşterilerimize, hissedarlarımıza, ortaklarımıza ve çalışanlarımıza olan bağlılığımızı güçlendirmek istiyorum. Kurumsal yazılımımızın ve Bitcoin edinme stratejilerimizin uzun vadeli gelişimi için kuruluşa liderlik etmeyi dört gözle bekliyorum”

Bununla birlikte MicroStrategy ikinci çeyrek raporunu da yayımladı. Açıklamaya göre MicroStrategy, 129.699 Bitcoin’i bilançosunda bulundurmayı sürdürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner