Yükleniyor...

Microsoft, Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Daha önceki tarihlerde Bill Gates'in Bitcoin hakkında, "Teknolojik bir sanat eseri.

microsoft bitcoin kabul etmeye basladi

Daha önceki tarihlerde Bill Gates’in Bitcoin hakkında, “Teknolojik bir sanat eseri.” şeklinde yaptığı yorum, kafalarda Microsoft-Bitcoin ilişkisi ile ilgili sorular oluşmasına neden olmuştu. Şimdi ise Microsoft, kullanıcılarının hesaplarına para eklemeleri için Bitcoin kullanmalarına izin veriyor.

Şu an için ABD’deki kullanıcıların faydalanabildiği bu özellik ile birlikte, kullanıcılar hesaplarına Bitcoin kullanarak para yükleyebiliyorlar ve daha sonra bu parayı Windows, Windows Phone ve Xbox platformlarından uygulama, oyun ve video satın alımı için kullanabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coindesk-microsoft-bitcoin

Bitcoin ile ödeme konusunda lider şirketler arasında yer alan BitPay ile gerçekleştirdikleri ortaklık ile bu özelliği getiren Microsoft, Bitcoin ile direkt olarak alış-veriş yapılamadığının da altını çiziyor. 

Bitcoin ile para eklemek için adımları kullanıcılara belirten Microsoft, kullanıcılara günlük maksimum $1000 ve her hesap için maksimum $5000’lık bir sınır getirmiş.

Microsoft’un Bitcoin Kabul Etmeye Başlaması, Fiyatlarda Kısa Süreli Yükselişe Neden Oldu

Microsoft’un Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladığını açıklamasının ardından fiyatlarda kısa süreli bir yükseliş oldu. Bitstamp borsasında Bitcoin fiyatı kısa sürede $339 fiyatından $364 seviyesine yükselerek, %7’lik bir yükseliş kaydetti.

microsoft-bitcoin-accepted

BitPay, Microsoft’un Bitcoin ile İlişkisi için Yorumunu Yaptı

Microsoft’un bu adımı ile birlikte Bitcoin kullanımını cesaretlendirdiğini belirten BitPay CCO’su Sonny Singh, “Microsoft’un Bitcoin, BitPay ve blockchain teknolojisi ile ilgili uzun vadeli bir vizyonu var.” şeklinde konuşurken, Microsoft’un bu ödeme şeklini diğer ürünler için de desteklemek ve bunu Avrupa’ya yaymak istediğini de ekliyor.

Öne çıkarılan görsel, Coindesk

Referanslar,

https://www.coindesk.com/bitpay-microsoft-aggressive-global-vision-bitcoin/
https://www.coindesk.com/microsoft-adds-bitcoin-payments-xbox-games-mobile-content/ https://commerce.microsoft.com/PaymentHub/Help/Show/toc_link_no_50?lang=en-ca


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x