Yükleniyor...

Microsoft, Bitcoin Tabanlı Kimlik Aracını Piyasaya Çıkardı

Microsoft tarafından geliştirilen Bitcoin tabanlı merkeziyetsiz kimlik aracı ION, bugün ilk olarak beta sürümü ile piyasaya sürüldü.

microsoft ion casa

Microsoft tarafından geliştirilen Bitcoin tabanlı merkeziyetsiz kimlik aracı ION, bugün ilk olarak beta sürümü ile piyasaya sürüldü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dev teknoloji şirketi tarafından yapılan açıklamada, ION’un Bitcoin blok zincirini kullanarak, mesajları ve kullanıcıların uygulama verilerini merkeziyetsiz hale getirdiği belirtildi. Özellikle son zamanlarda uygulamaların, kullanıcıların kişisel verilerini 3. şahıslar ile paylaşması oldukça tepki çekiyordu. Kimliklerin merkeziyetsiz hale gelmesi bu konu hakkında önemli bir adım diyebiliriz.

Microsoft diğer bir yandan da Bitcoin girişimi olan Casa ile kullanıcı dostu bir arayüz oluşturmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Casa CEO’su Nick Neuman yaptığı açıklamada, ION’u daha kullanışlı bir hale getirmekten heyecan duyduklarını dile getirdi.

Microsoft proje lideri Daniel Buchner yapılan iş birliği üzerine yaptığı açıklamada; Casa ile yapılan iş birliğinin, Bitcoin’in sağladığı gücü temelden kullanmak için bir fırsat olarak değerlendirdi.

Beta sürümü piyasaya sürülen ION, ilk olarak geçtiğimiz ay duyurulmuştu.