Yükleniyor...

Microsoft CSO’su, Metaverse’ün Önemine Dikkat Çekti

Microsoft CSO'su Henry Bzeih, metaverse'ün müşteri deneyimi için önemli bir yer tutacağını düşünüyor Las Vegas'ta düzenlenen CES 2023 etkinliğine katılan teknoloji devi, müşteri deneyimini dönüştürmek istiyor ve geleceğin hibrit bir modele dayanacağına inanıyor.

microsoft 4

Microsoft CSO’su Henry Bzeih, metaverse’ün müşteri deneyimi için önemli bir yer tutacağını düşünüyor

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023 etkinliğine katılan teknoloji devi, müşteri deneyimini dönüştürmek istiyor ve geleceğin hibrit bir modele dayanacağına inanıyor.

Microsoft, Metaverse’e Önem Veriyor

Microsoft, metaverse’teki geleceğine sıkı bir biçimde tutunmayı sürdürüyor.

CES 2023 etkinliğinde CoinDesk TV’nin sorularını yanıtlayan Microsoft Baş Strateji Sorumlusu Henry Bzeih, dünya daha dijital bir ortama doğru ilerlerken, hibrit bir modelin muhtemelen tüketici ve şirket ilişkilerinin geleceği olacağını vurguladı.

Otomotiv ve teknoloji alanlarında 28 yıllık tecrübeye sahip olan Bzeih, “Müşteri deneyiminin tamamı hakkında konuştuğumuzda metaverse’ü de hesaba katmamız gerekiyor” dedi.

Yılın en önemli teknoloji etkinliklerinden birisi olan CES, gelecek en büyük yeniliklerden bazılarına zemin hazırlamasıyla tanınıyor.

Bzeih, şirketin şu anda odaklandığı şeyin, müşterilerin alışveriş yapmak için platformları kullanma şeklini dönüştürmek için “mobilite çapraz işlevselliği” olduğunu söyledi.

Bzeih’in verdiği örnek, tüketicilerin bugünkü araba satın alma şekli üzerine oldu.

Bzeih, tüketicilerim bir bayiye girmek yerine metaverse aracılığıyla bir arabanın renklerini ve özelliklerini yapılandırabileceğini söyledi ve Microsoft’un sanal araba showroom’unda tanıttığı Fiat 500e’yi işaret etti. Microsoft’un bu Fiat modelinin veri gelişimine liderlik etmek için metaverse şirketi Touchcast ile ortaklığını “doğal bir ilerleme” olarak nitelendirdi.

“Microsoft bir etkinleştirme modunda perde arkasında yer alıyor. Yaptığımız şey, müşterilerimiz için bulut üzerinde ürün ve çözüm alanları oluşturmak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner