Yükleniyor...

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’den Kripto Paralara Övgü

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, geçmişte olduğu gibi geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmasında kripto paralardan övgüyle bahsetti.

Bill Gates Kripto Paralar

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, geçmişte olduğu gibi geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmasında kripto paralardan övgüyle bahsetti. Gates, dijital teknolojinin dünyanın en fakir insanlarını bile güçlendirebileceği görüşünde.

Gates, geçmişte Bitcoin’in (BTC) sundukları ve teknolojisiyle ilgili son derece olumlu yorumlarda bulunuyordu. Dünyanın en zengin ikinci ismi son zamanlarda ise BTC’nin finansal sistemdeki yeri hakkında konuşmayı tercih ediyor. Gates’e göre, bankalara erişim imkanı olmayan yoksul insanlar finansal araçlara erişemese de işgücü ve bilgileri bakımından küçümsenmemeli.

Özellikle Bill Gates’e göre mevcut finansal sistem insanları daha fazla yoksulluğa sürüklüyor. Bu sorunun çözümü ise kripto paralardan geçiyor. Gates, kripto paraların aynı zamanda tarım ve sağlık gibi insanlık için önemli sektörlerin gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyor.

Gates, geçmişte üzerinde durduğu konuya tekrar değinerek, işlemlerin kripto paralar sayesinde yüzde 90 daha ucuz yapılabileceğini belirtirken, bu yolla inovatif hizmetlerin ve finansal ürünlerin insanlara ulaştırılabileceğini kaydediyor.

Gates konuşmasına “Yakın gelecek için iki öncelik görüyorum” diyerek devam ediyor. Gates’e göre ilk öncelik yoksul insanların sisteme müdahil olması için politika değişikliklerine gidilmesi. İkinci öncelik ise insanların finansal aktivitelerden gerçek anlamda faydalanıp faydalanmadıklarını takip edebilecekleri yeni bir ölçü sistemi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner