Ana Sayfa Haberler Microsoft'un Kurucusu Bill Gates'den Kripto Paralara Övgü

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates’den Kripto Paralara Övgü

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, geçmişte olduğu gibi geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmasında kripto paralardan övgüyle bahsetti. Gates, dijital teknolojinin dünyanın en fakir insanlarını bile güçlendirebileceği görüşünde.

Gates, geçmişte Bitcoin’in (BTC) sundukları ve teknolojisiyle ilgili son derece olumlu yorumlarda bulunuyordu. Dünyanın en zengin ikinci ismi son zamanlarda ise BTC’nin finansal sistemdeki yeri hakkında konuşmayı tercih ediyor. Gates’e göre, bankalara erişim imkanı olmayan yoksul insanlar finansal araçlara erişemese de işgücü ve bilgileri bakımından küçümsenmemeli.

Özellikle Bill Gates’e göre mevcut finansal sistem insanları daha fazla yoksulluğa sürüklüyor. Bu sorunun çözümü ise kripto paralardan geçiyor. Gates, kripto paraların aynı zamanda tarım ve sağlık gibi insanlık için önemli sektörlerin gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşünüyor.

Gates, geçmişte üzerinde durduğu konuya tekrar değinerek, işlemlerin kripto paralar sayesinde yüzde 90 daha ucuz yapılabileceğini belirtirken, bu yolla inovatif hizmetlerin ve finansal ürünlerin insanlara ulaştırılabileceğini kaydediyor.

Gates konuşmasına “Yakın gelecek için iki öncelik görüyorum” diyerek devam ediyor. Gates’e göre ilk öncelik yoksul insanların sisteme müdahil olması için politika değişikliklerine gidilmesi. İkinci öncelik ise insanların finansal aktivitelerden gerçek anlamda faydalanıp faydalanmadıklarını takip edebilecekleri yeni bir ölçü sistemi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti