Yükleniyor...

Microsoft, Yapay Zeka Çipi Geliştiriyor

Microsoft, ChatGPT'yi desteklemek için kendi yapay zeka çipini geliştiriyor.

microsoft 4

Microsoft, ChatGPT‘yi desteklemek için kendi yapay zeka çipini geliştiriyor.

Açıklanan bir rapora göre Microsoft kendi yapay zeka motorunu geliştiriyor. The Information’ın raporuna göre, Microsoft’un artan geliştirme maliyetleriyle başa çıkmak için donanım girişimine girdiği bildirildi.

Microsoft ChatGPT’yi Desteklemek için Çipler Geliştiriyor

The Information’ın raporuna göre, Microsoft‘un artan geliştirme maliyetleriyle başa çıkmak için donanım girişimine girdiği ve bu çiplerin Nvidia’nın GPU’larına olan bağımlılığını azaltmayı hedeflediği belirtiliyor.

Çipler, “Athena” kod adı altında geliştirildi. Microsoft‘un dahili makine öğrenimi ekibinden ve OpenAI geliştiricilerinden bir ekip tarafından test ediliyor. Ancak Microsoft henüz resmi olarak konuyla ilgili açıklama gerçekleştirmedi.

microsoft token kripto para

Bu gelişme, Meta, Google ve Amazon gibi diğer teknoloji şirketlerinin benzer şekilde kendi makine öğrenme çiplerini geliştirdiği bir dönemde yaşandı. Rapor ayrıca, Microsoft’un yapay zeka yongalarının OpenAI tarafından nasıl kullanılacağına dair spekülasyonlara yol açtı.

Öte yandan, OpenAI’nin kurucu ortağı ve CEO’su Sam Altman, yakın zamanda yaptığı bir konuşmada, şirketin GPT-4’ün tasarımının yeniden düşünülmesi gerektiğini söyleyerek, yapay zeka alanında yeni bir dönemin başlayacağına işaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner