Yükleniyor...

Microsoft’un Bing’i Geçen Yıl 5 Milyondan Fazla Kripto Para Reklamını Engelledi

Microsoft’un arama motoru Bing’in geçen yıl 5 milyonun üzerinde kripto para birimiyle ilgili reklamı engellediği açıklandı.

Microsoft Bing Kripto Para Reklamları

Microsoft’un arama motoru Bing’in geçen yıl 5 milyonun üzerinde kripto para birimiyle ilgili reklamı engellediği açıklandı. Engellemenin arama motoru kullanıcılarını dolandırıcılardan korunma amacıyla yapıldığı belirtiliyor.

Bing’in reklam kalitesi incelemesine göre, şirketin engellediği kötü hesap sayısı 2018’de ikiye katlandı. Kripto para birimi, silahlar ve üçüncü taraf teknik destek dolandırıcılığı arama motorunun karşılaştığı ana sorunlardan arasında yer alıyor. Genel olarak Bing, geçen yıl yaklaşık 200.000 hesabı askıya aldı ve 900 milyon reklamı platformundan kaldırdı.

Bing, kripto para birimiyle ilgili reklamları geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yasaklamıştı. Bu hamle, henüz düzenlenmemiş olan kripto para birimlerinin dolandırıcılar tarafından kullanılabileceğinden endişe edilmesinden kaynaklanıyordu.

Microsoft daha önce kripto para birimleriyle ilgili diğer ürün ve hizmetleri platformundan yasaklamıştı. Bunlar arasında Ponzi ve piramit şemaları ve söz konusu üçüncü taraf teknik destek dolandırıcılıkları yer alıyordu.

Bing, Google’ın arama devi Google ve sosyal medya devi Facebook’un yasakladığı yasakları takiben kripto para birimiyle ilgili reklamları özellikle yasakladı. Bu iki firma o zamandan bu yana sadece birkaç şirketin kripto paralarla ilgili reklamlarına izin veriyor.

Her ne kadar Microsoft’un arama motoru kripto reklamlarını yasaklasa da, teknoloji devinin kendisi 2014’ten beri Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner