Yükleniyor...

Microsoft’un Kurucusu Bill Gates, Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) Yatırımı Hakkında Konuştu

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'e göre, Tesla CEO'su Elon Musk kadar zengin ve "sofistike" değilseniz Bitcoin'e dokunmamalısınız.

microsoftun kurucusu bill gates elon muskin bitcoin btc yatirimi hakkinda konustu

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’e göre, Tesla CEO’su Elon Musk kadar zengin ve “sofistike” değilseniz Bitcoin’e dokunmamalısınız. Dünyanın en zengin dördüncü kişisi, Bloomberg ile röportajında ​​şu ifadeleri kullandı:

“Elon’ın tonlarca parası var ve çok bilgili. Bitcoin’inin rastgele bir şekilde yükselip alçalacağından endişelenmiyor […] Genel düşüncem şu olurdu … Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız.”

Gates, “bu çılgınlıklara kapılmak” için çok fazla parası olmayan insanlar için endişeleniyor.

“İzlenebiliyorsa İyidir”

Milyarder hayırsever, geçtiğimiz günlerde Bitcoin konusunda “tarafsız” olduğunu açıklamıştı. En son röportajında Gates, çok fazla enerji gerektirdiği ve geri dönüşü olmayan anonim işlemleri teşvik ettiği için Bitcoin konusunda iyimser olmadığını söyledi. Gates, eğer izlenebilirse dijital paranın iyi bir şey olduğunu iddia ediyor:

“Gates Vakfı dijital para birimi açısından çok şey yapıyor, ancak bunlar kimin işlem yaptığını görebildiğiniz şeylerdi. Dolayısıyla dijital para iyi bir şeydir.”

Gates, dijital paranın en fakir ülkelere dahi ulaşacağını tahmin ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x