Yükleniyor...

MicroStrategy 1 Günde 100 Milyon Dolar Zarar Etti!

Bitcoin'in en büyük yatırımcılarından biri, bugünkü kripto para piyasası çöküşünde milyonlarca dolarlık zarara uğradı.

bitcoin dusus microstrategy

Bitcoin’in en büyük yatırımcılarından biri, bugünkü kripto para piyasası çöküşünde milyonlarca dolarlık zarara uğradı.

MicroStrategy, Bitcoin yatırımı nedeniyle 100 milyon dolar zarar etti. Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte ciddi bir düşüş yaşadı. Fakat ilginçtir ki bu ciddi kaybına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı hala kâr sağlıyor.

Eylül ayından bu yana Bitcoin’e 425 milyon dolar yatırım yapan şirket MicroStrategy, son 24 saatte yaptığı yatırımdan 100 milyon dolar değerinin silindiğini gördü. MicroStrategy’nin bu yatırımı ilk birkaç ayda harikalar yarattı, şirketin elindeki miktar yaklaşık 740 milyon dolara çıktı. Yine de kripto para fiyatları bugün düşerken, şirket hala ilk yatırım zamanına nazaran kar içinde olsa da yeni kazanılan değerin çok büyük bir kısmını kaybetti.

Bitcoin Yatırımcıları Darbe Aldı

Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte büyük bir darbe aldı. Yüzde 14’lük bir düşüşle 19.389 dolardan 16.581 dolara geriledi. Sonuç olarak, Bitcoin’in bazı büyük yatırımcıları büyük kayıplara karşı uyarı almış oldu. MicroStrategy, herkesten daha fazla zarar gören kurumlardan. Kazanın bir sonucu olarak, firma yaklaşık 107 milyon dolar kaybetti ve bu da Bitcoin kadar değişken bir varlığa yoğun bir şekilde yatırım yapmanın riskli olabileceğini kanıtladı.

Ancak, gerilemeye rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin’i hala genel anlamda kârda. MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık yatırımı sırasında Bitcoin’in ortalama satın alma fiyatı 11.111 dolardı. Mevcut Bitcoin fiyatının 16.905 dolar olduğunu göz önünde bulundurursak, şirketin hala ciddi oranda karda olduğunu görebiliriz.

Diğer bir deyişle MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarından hala milyonlarca dolar kazanıyor. Yazının yazıldığı sırada, MicroStrategy’nin %50 seviyelerinde bir kazancı olduğunu söyleyebiliriz. MicroStrategy 100 milyon dolardan fazla para kaybetmiş olabilir, ancak Bitcoin satın alımı hala kâr elde etmesini sağlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x