Yükleniyor...

MicroStrategy 2020’nin Sonuna Kadar 75.000 Bitcoin’e (BTC) Sahip Olabilir

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Kevin Rooke, MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) atılımıyla ilgili bir yazı kaleme aldı

micro

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Kevin Rooke, MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) atılımıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rooke, Twitter üzerinden yaptığı bir yorumda Bitcoin’in bugün %6 oranında artış yaşadığını ve MicroStrategy’nin 650 milyon dolarlık borcunun 5 yıllık faizini ödeyebilecek şeyin bu olduğunu söyledi. Kısacası 5 yılda Bitcoin %6 oranında büyüme yaşarsa, MicroStrategy’nin borcunu ödeyebilecek. Rooke, şu ifadeleri kullandı:

“8 Aralık’taki %14’lük düşüşe rağmen, bu iyi yönetilen, sermaye açısından verimli bir işletmeden akıllıca bir hareket.”

Rooke: “Yapılan Yatırım Çok Mantıklı”

Rooke yazısında şu önemli noktalara değindi: 7 Aralık’ta MicroStrategy, yatırımcılara 400 milyon dolar borç verme niyetini ve geliriyle Bitcoin satın alma planını açıkladı. MicroStrategy bu sene Bitcoin satın alma planlarını 4. kez açıkladı, ancak piyasa, MicroStrategy’nin açıklamasına ilk kez güçlü bir olumsuz tepki gösterdi. 8 Aralık’ta Mikro Strateji’nin hisseleri %14 düşüşle 18 Mart’tan bu yana en büyük tek günlük düşüşü yaşadı.

Neden olumsuz tepki? Çünkü bu sefer Bitcoin, MicroStrategy’nin bilançosunda bulunan nakit rezervleri yerine başkalarının parasıyla satın alınacaktı. Rooke’a göre olumsuz tepkiye rağmen, aslında bu yatırım çok mantıklı. MicroStrategy, operasyonlardan yıllık nakit akışı olarak on milyonlarca dolar üreten, neredeyse hiç uzun vadeli borçları olmayan ve dünyanın en ucuz sermayelerinden bazılarına erişimi olan bir işletme.

Ayrıca, birkaç ay içinde %50’nin üzerinde kar sağlayan ve devam eden bir Bitcoin yatırımları var ve bu teklif onlara bu yatırımı neredeyse ikiye katlama fırsatı veriyor.

MicroStrategy Ne Kadar Kazanabilir?

MicroStrategy, daha önce 3 Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi. Rooke’un yazısında veriler şu şekilde açıklanıyor:

  • 250 milyon dolarlık Ağustos yatırımlarını 152 milyon dolar (%61) arttırdılar,
  • 175 milyon dolarlık Eylül yatırımlarını 140 milyon dolar (%80) arttırdılar,
  • Yaklaşık 50 milyon dolarlık Aralık yatırımlarında bile kabaca kardalar (geçen hafta yapılmış).

Hepsi birlikte yani toplamda 475 milyon dolarlık nakit sadece birkaç ay içinde 765 milyon dolar değerine ulaştı (%61 artış).

Yatırımcılardan gelen bu 634,9 milyon dolarlık nakit ile 35.000’den biraz daha fazla Bitcoin satın alabilirler. Halihazırda 40.824 BTC’ye sahip oldukları için bu hesapla son gelen BTC’lerle birlikte Aralık ayı sonuna kadar 75.000’den fazla BTC bulunduracaklar.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x