Yükleniyor...

MicroStrategy 50 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Daha Aldı

Daha önce yaptığı 425 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımıyla dikkat çeken dünyaca ünlü firma MicroStrategy, tekrar Bitcoin alımı yaptı

microstrategy bitcoin 50 milyon dolar

Daha önce yaptığı 425 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımıyla dikkat çeken dünyaca ünlü firma MicroStrategy, tekrar Bitcoin alımı yaptı. İş istihbaratı şirketi MicroStrategy, SEC’e yaptığı bildirimle 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Şirketin CEO’su Michael Saylor, Twitter’dan yaptığı açıklamayla 19.427 dolarlık fiyattan 2574 Bitcoin daha aldıklarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Saylor, şu ifadeleri kullandı:

“MicroStrategy, Hazine Rezerv Politikasına uygun olarak, Bitcoin başına ortalama 19.427 dolar fiyatla yaklaşık 2.574 Bitcoin’i 50.0 milyon dolar nakit karşılığında satın aldı. Şu anda yaklaşık 40.824 Bitcoin tutuyoruz.”

Daha Önce 425 Milyon Dolarlık BTC Almıştı

Şirket geçtiğimiz Ağustos ayında 250 milyon dolarlık ilk Bitcoin satın alımını yapmış, bundan tam 1 ay sonra ise 175 milyon dolarlık BTC daha almıştı. Şirketin şu anda elinde olan BTC miktarı 40.824. Daha önce haberini verdiğimiz gibi firmanın bu alımlarına ise Coinbase aracı oluyor.

Microstrategy’nin Bitcoin almasının arkasındaki nedense lider kripto para biriminin enflasyondan kaçınmanın bir yolu olarak görülmesi. Şirket ABD dolarının gün geçtikçe zayıfladığını düşündüğü için büyük miktarlarda dolar tutmanın ihtiyatlı olmadığı düşüncesini dile getirmişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x