Yükleniyor...

MicroStrategy, Bitcoin (BTC) Satın Alım Planını Duyurdu! BTC Yükselişe Geçti!

Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için kolları sıvadı.

microstrategy bitcoin btc satin almak icin 600 milyon dolarlik tahvil satisi yapacak

Önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için kolları sıvadı. Şirket bugün internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada 600 milyon dolarlık tahvil satışı gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu.

İş zekası şirketi MicroStrategy, Tesla ve Grayscale’e yetişmek için elinden geleni yapıyor. Firma, 16 Şubat tarihli basın açıklamasında 600 milyon dolarlık daha tahvil satışı gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu. Şirketin basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Senetler teminatsız olacak, MicroStrategy’nin üst düzey yükümlülükleri olacak ve 15 Ağustos 2021’den başlayarak, her yıl 15 Şubat ve 15 Ağustos’ta altı ayda bir ödenecek faiz ödemesi yapılacaktır. Daha önce geri satın alınmadığı, kullanılmadığı veya şartlarına uygun olarak dönüştürülmediği sürece, senetler 15 Şubat 2027’de sona erecektir. MicroStrategy, 20 Şubat 2024 tarihinde veya sonrasında belirli koşullara tabi olarak, senetlerin tamamını veya bir kısmını nakde çevirebilir.”

İlk satın alanlara ayrıca, yukarıda belirtilen meblağı 690 milyon dolara çıkaracak olan ek 90 milyon dolar daha tahvil satın alma fırsatı verilecek.

Şirket, bu yeni hamlesi ile Bitcoin rezervlerini önemli ölçüde artırmayı planlıyor. MicroStrategy şu anda, yayın saati itibariyle yaklaşık 3.5 milyar dolar değerinde olan 71.079 BTC’ye sahip. Şirket ayrıca Aralık ayının sonlarında da, 650 milyon dolarlık bir tahvil satışı gerçekleştirmiş ve topladığı fonun büyük bir kısmını lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) satın almak için kullanmıştı. En son satın alımı ise, bu Şubat ayı başında 10 milyon dolar ile gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) 50.000 Doları Yeniden Gördü

Haberin ardından Bitcoin (BTC), 50.000 dolar seviyesine yeniden ulaştı. Bitcoin bu sabah saatlerinde Binance’de 50.000 dolara ulaşarak önemli bir kilometre taşına ulaşmıştı. MicroStrategy’nin bu yeni hamlesiyle ise, yeniden 50.000 dolara ulaşarak bir süre bu seviyede tutunmayı başardı.

Bitcoin (BTC) yayın saati itibariyle 49.371 dolar seviyesinden işlem görüyor.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x