Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’su: “Bitcoin Dünyanın En Garanti Varlığı”

İş zekası şirketi MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor, şirketi 425 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldıktan sonra, artık halka açık bir şekilde Bitcoin hakkında konuşmaya başladı.

microstrategy bitcoin yatirim

İş zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketi 425 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldıktan sonra, artık halka açık bir şekilde Bitcoin hakkında konuşmaya başladı. Real Vision CEO’su Raoul Pal ile Çarşamba günü bir röportaj yapan Saylor, Bitcoin’i dünyanın en garanti varlığı olarak nitelendirdi ve şirketinin en az 100 yıl boyunca elinde BTC tutacağını belirtti.

Michael Saylor Neden Bitcoin’i Tercih Etti?

MicroStrategy, iki ay önce hissedarlarına fiat para birimlerinin artık güvenli bir varlık olmadığını bildirdikten sonra 250 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Bu Bitcoin’lerin değeri alınan tarihten sadece iki ay sonra %10’u üzerinde kazanç sağladı. Daha sonra ise firma 175 milyon dolar değerinde BTC alarak yatırımını daha da güçlendirdi.

Raoul Pal ike konuşan MicroStrategy CEO’su Bitcoin satın alma kararının, firmanın karar vericileri ve yatırımcılarıyla yapılan ciddi görüşmelerinden sonra alındığını açıkladı. Firma, boştaki milyonlarca dolarını Bitcoin’e aktarırken, herkesin aynı gemide olduğunu ve ortak bir karar almaları belirterek alımlarını gerçekleştirdi.

Covid-19’un ekonomi üzerindeki küresel etkisi devam ederken, MicroStrategy uzun vadede sermayelerinin değerini koruyabilmek adına alternatif varlıkları tercih etmeye başladı. Saylor diğer varlıkların vergilere ve saçma ücretlere karşı savunmasız olduğunu fark ettikten sonra Bitcoin’e karar verdiklerini açıkladı. Vergi ve harçlardan etkilenmeyen diğer varlıklar, merkezi bir yönetimin ve hükümetin kontrolü altında oldukları için, şirket yatırımı için uygun olmadığını belirtti. Buna karşılık Saylor’a göre Bitcoin, her geçen gün daha iyi hale gelen bir varlık.

Saylor, Bitcoin’in işlevsellik yönünden Ethereum (ETH) gibi diğer kripto paralar ile karşılaştırıldığında, daha üstün bir varlık olduğunu belirtti. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin, diğer tüm kripto para birimlerinden daha yüksek bir piyasa değerine sahip olduğu için, kripto para piyasasının daimi açık ara kazananı olacak.

Saylor: Bitcoin (BTC) Altından 1 Milyon Kat Daha İyi 

Micheal Saylor, temelde dünyanın en iyi teminatı Bitcoin olduğu için artık altının yerini aldığını rahatlıkla söyleyebilirim diye belirtti. Bu yüzden daimi olarak Bitcoin’e yatırım yapacaklarını belirten ünlü CEO, altının Bitcoin’e karşı daha riskli bir varlık olduğunu iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner