Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’su Neden 425 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldıklarını Açıkladı

Dünyanın en büyük bağımsız halka açık iş zekası şirketlerinden birisi olan MicroStrategy'nin CEO'su Micheal Saylor, Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda şirketinin neden devasa bir Bitcoin (BTC) pozisyonuna geçtiğini açıkladı.

microstrategy

Dünyanın en büyük bağımsız halka açık iş zekası şirketlerinden birisi olan MicroStrategy’nin CEO’su Micheal Saylor, Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda şirketinin neden devasa bir Bitcoin (BTC) pozisyonuna geçtiğini açıkladı.

Tahvil ve hisse senetlerinde yaşanan mantıksız yükselişe değinen Saylor, bir yatırım stratejisi olarak uzun vadeli nakit tutma konusunda problemler olduğunu belirtti.

“Çok fazla nakit paramız var ve eriyip gitmesini izliyorum. Tahvil piyasasında ve hisse senedi piyasasında bu sorunu çok net bir şekilde gördüm.”

Saylor, bugünün kripto para piyasasını on yıl öncesinin Blue Chip’lerine benzetti.

Blue chip, borsalarda büyük firmalara ait ve yıllar itibarıyla istikrarlı bir seyir izleyen menkul kıymetlere verilen isimdir.

“İstediğim şey, ikiye bölünebilen ve 10 kat artabilen bir varlık. Akıllı yatırımcılarının genelinin isteği benimki ile aynı. 2011’de Amazon’dan hisse satın aldığınızda, iPhone çıktığında Apple’dan hisse satın aldığınızda elde ettiğiniz şey tam olarak buydu.”

Saylor, son 10-15 yıllık süreçte kazanma formulü şu şekilde açıkladı; “Dijital baskın bir ağa yatırım yapmak olduğunu belirtti. Bu ağlardan mobil olanı Apple, bilgi olanı Google, video ağı Youtube, sosyal ağı Facebook’tur. Amazon ise perakende ağı olarak adlandırılabilir. “

Saylor, piyasada çok sayıda kripto para olmasına rağmen Bitcoin’in halen lider konumda olduğunu ve Bitcoin’in hakimiyetine olan inancının tam olduğunu belirtti.

Saylor, kripto para piyasasında ayrıca yeniliklere açık olunması gerektiğini, DeFi’ye ilgi gösterilmesinin önemini ve dijital altın olarak adlandırılam Bitcoin’in bir değer deposu olarak daha çok görülmesi gerektiğini savundu.

Özellikle son yıllarda birçok büyük şirket, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’i bir değer deposu olarak görüp yatırım yapıyorlar. Küresel bir salgın haline gelen koronavirüs sonrası ise bu durum daha da artış gösterdi. Piyasalarda yaşanan belirsizlikten dolayı birçok yatırımcı, varlıklarını hisse senetlerinden çekip, güvenli liman olara kabul edilen değerli metallere ve dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti. Bitcoin’in her geçen gün kabul edilebilirliği artış göstermekte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner