Yükleniyor...

MicroStrategy’nin CEO’su Portföyündeki Bitcoin (BTC) Miktarını Açıkladı

İşletme analitiği firması MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor, kişisel olarak tuttuğun Bitcoin (BTC) miktarını ve Bitcoin'de neden bir boğa olduğunu açıklıyor.

MicroStrategynin CEOsu @michael saylor Portfoyundeki Bitcoin BTC Miktarini Acikladi

İşletme analitiği firması MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, kişisel olarak tuttuğun Bitcoin (BTC) miktarını ve Bitcoin’de neden bir boğa olduğunu açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık BTC satın almasının ardından Saylor, kendi parasının yaklaşık 175 milyon dolarlık kısmını Bitcoin’e yatırdığını söylüyor.

Takipçiler ne kadar BTC’ye sahip olduğunu sorunca, CEO şöyle dedi:

“Şahsen, her biri ortalama 9.882 dolardan satın aldığım 17.732 BTC’yi aldım. Şirket kendisi için Bitcoin almaya karar vermeden önce MicroStrategy’ye bu yatırımlarım hakkında bilgi verdim.”

TcnTV ile yaptığı yeni bir röportajda Saylor, neden tamamen Bitcoin’de olduğunu ve onu dünyanın en değerli varlıklarından biri haline getirebilecek gelişen makroekonomik faktörleri açıklıyor.

“Yakın vadede Bitcoin’in fiyatının nereye gideceğini tam olarak bilmiyorum, ancak emin olduğum şey; merkez bankacılarının dünyadaki her ülkede daha fazla para birimi basacağı ve daha fazla para birimi ortaya çıktıkça bu paralar tahvillere gitmeyecek çünkü %0 getiri sağlıyorlar, bu yüzden paraların ya hisse senedine ya altına ya da Bitcoin’e gitmesi gerekecek.”

Saylor, Bitcoin’i Apple, Facebook ve Google hisselerine benzetmeye devam ediyor ve şimdi Bitcoin’e girmenin on yıl önce teknoloji devlerine yatırım yapmak gibi olacağını öne sürüyor.

“Apple ve diğerleri, elinizde tutabileceğiniz her şeyi kaydileştirdi… On yıl önce bunlara yatırım yaptıysanız, bu iyi bir fikirdi …

Bitcoin, kaydileştirilmiş bir para ağıdır ve hala erken dönemindedir. Herhangi bir şeye yatırım yapmak için en iyi zaman, çalışacağından emin olmak için yeterince büyük olduğu zamandır ve bu, 100 milyar dolardan (piyasa değeri) fazla ve insanların çoğu Bitcoin’in ne olduğundan tam olarak emin değil.”

Haberin yazımı sırasında Saylor’un kendi BTC arzı kabaca 235 milyon dolar değerinde, bu da CEO’nun şu ana kadar yatırımından yaklaşık 60 milyon dolarlık bir getiri elde ettiği anlamına geliyor. Kripto para araştırmacısı Kevin Rooke’ye göre MicroStrategy, Bitcoin yatırımından şirketin son 3,5 yılda elde ettiğinden daha fazlasını kazandı.

Büyük kazanımlarına rağmen Saylor, yakında şirketin varlıklarını satmak gibi bir planı bulunmadığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x