Yükleniyor...

Mike McGlone, Kriptonun Geleceği İçin İyimser

Bloomberg'ün emtia stratejisti Mike McGlone, kripto piyasalarının önümüzdeki altı ay içinde daha iyi bir konumda olacağına inanıyor.

mcglone

Bloomberg’ün emtia stratejisti Mike McGlone, kripto piyasalarının önümüzdeki altı ay içinde daha iyi bir konumda olacağına inanıyor.

Twitter hesabı üzerinden söz alan McGlone, kripto sektörünün mevcut durumunu 2000-2002 yıllarında borsanın durumuyla karşılaştırdı. O dönemde internet teknolojilerinin kitlesel bir biçimde yayılmasının neticesinde dot-com balonu meydana gelmişti.

Bunun ardından piyasanın temizlenmesi ve deflasyonun ardından bu pazar segmenti finansal sistemde daha temel bir rol üstlendi. McGlone’un görüşüne göre, yılın ilk yarısında aşırılıklardan arındırılan bir şeye tanık olundu.

Analist, argümanını güçlendirme adına, Warren Buffett tarafından popüler hale getirilen ABD GSYİH’sına karşı Wilshire 5000 Toplam Piyasa Endeksi oranının bir grafiğini ele aldı. Bu çizelge, belirli dönemlerde değerlemelerin hangi seviyelerde olduğunu gösterir. Bu grafikle finansal piyasaların mevcut durumunun 2000’li yılların başı ve sonlarındaki krizlerle benzerlik taşıdığı görülüyor. Yatırımcılar, analistlerin grafiğe bakarak kriz noktasına henüz yeni indiğimizi görebilirler. Bu da ilerleyen dönemlerde daha fazla düşüş yaşanabileceği anlamına geliyor.

Buna karşın McGlone, dikkatli yatırımcıların yılın ikinci yarısında ödül/risk açısından daha iyi pozisyonlar alma şansına sahip olacağını belirtiyor. McGlone, iyimser varsayımlarını Bloomberg Galaxy Crypto Index’ine dayandırıyor. Buna göre 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalar 2018 yılına benzerlik gösteriyor.

McGlone ayrıca, Bitcoin benimsemesinin artarak devam etmesinin olası olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner