Yükleniyor...

Mike Novogratz: Asyalılar Bitcoin Satarken ABD’liler Alıyor

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kripto paralar ve Bitcoin (BTC) hakkında konuştu.

mike

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kripto paralar ve Bitcoin (BTC) hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC’nin Squawk Box programına konuk olan Novogratz, Bitcoin’in (BTC) son fiyat hareketleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in Fiyat Hareketleri

Novogratz, Çin’deki baskı sebebiyle yaşanan FUD’nin kötü etkilerini hisseden Bitcoin’in, kısa bir süre sonra konsolidasyon moduna geçebileceğini düşünüyor.

“Varlık 30-35 bin dolar aralığında konsolide oluyor. Görünen o ki şu anda Asya Bitcoin satarken ABD geri alıyor. Kripto fonlarına, risk fonlarına ve hedge fonlarına yeni paralar aktığını görüyoruz. Böylece ayın başında çok sayıda alım gerçekleşti. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum’un (ETH) da iyi hamleleri olduğunu görüyoruz.

Asyalılar satmaya devam ediyor değil mi? Demek istediğim, Çin içine girmekte olduğumuz daha geniş bir soğuk savaşın parçası olarak kripto paraya savaş ilan etti. Bu yüzden hala bunu yeni sindirdiğimizi düşünüyorum”

Kripto Düzenlemeleri

Novogratz düzenleyici netliğin, kripto para alanı için iyi olacağına inanıyor. Ancak düzenlemelerin gerçekleşmesi için ABD Kongresi’nin konuya ağırlık vermesi gerekiyor. SEC’in böyle bir yetkisi söz konusu değil.

“Gary Gensler, tüm kripto paraları düzenlemeyi çok isterdi. Ancak yetkisi yok, değil mi? Onlara yetki verilmesi için Kongre’ye ihtiyacı var ve bu oldukça sıkı bir kongre. Sonunda ne yapacaklarını göreceğiz.

Ama bence yetkiniz olsa bile, kurallara sahip olduğunuzda, bunun piyasa için bir rahatlama olacağını düşünüyorum. Politikacılarımız ne kadar akıllı olursa olsunlar kripto hakkında çok az şey biliyorlar. Onları eğitmek için daha iyi bir iş çıkarmalıyız”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x