Anasayfa Bitcoin Haberleri Mike Novogratz: “Bitcoin (BTC) Altından Daha İyi Performans Gösteriyor”

Mike Novogratz: “Bitcoin (BTC) Altından Daha İyi Performans Gösteriyor”

ABONE OL:google-news

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, hâlâ Bitcoin’in altından daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor. Fakat yatırımcılara farklı bir öneride de bulunuyor.

CNBC’nin Fast Money programına en son konuk olduğunda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, oynaklığı nedeniyle portföyde Bitcoin’e altından çok daha küçük bir kısım ayırmayı önerdi:

“Benim düşüncem, Bitcoin’in daha iyi performans gösterdiği yönünde ancak insanlara sadece oynaklık nedeniyle altından daha az Bitcoin’e sahip olmalarını söylerdim.”

Hâlâ Erken

Bitcoin’in altını aşmaya devam etmesinin nedeni, dünyanın önde gelen kripto para biriminin benimsenme döngüsünün henüz erken aşamada olması. Novogratz, Bitcoin’in satın almanın hâlâ zor olduğunu ve fiyat artışını bastırdığını, ancak farklı yatırımcı türlerinin yeni doğan varlığı satın almasını kolaylaştırmak için yeni çalışmalar yapıldığını yineledi:

“Satın almayı kolaylaştırmak için giderek daha fazla insan çalışıyor. Fonlar kuruluyor, velayet yapılıyor. Bir noktada bir ETF alacağız.”

Geçtiğimiz ay Novogratz, Bitcoin’i sarı metal yerine tercih ettiğini söyledi, ancak şimdi bunların her ikisinin de temel varlıkları olduğunu ifade ediyor.

Altın 8 Temmuz’da dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra rekor seviyeden sadece yüzde beş uzakta iken; kripto para lideri ise yüzde 53 oranında düştü. BTC, bugüne kadar altından daha iyi performans gösterdi (şimdiye kadar sırasıyla yüzde 32,5 ve yüzde 19,7 kazandı).

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,343TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar