Yükleniyor...

Mike Novogratz: “Bitcoin (BTC) Altından Daha İyi Performans Gösteriyor”

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, hâlâ Bitcoin'in altından daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor.

bitcoin altından daha iyi performans gösteriyor

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, hâlâ Bitcoin’in altından daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyor. Fakat yatırımcılara farklı bir öneride de bulunuyor.

CNBC’nin Fast Money programına en son konuk olduğunda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, oynaklığı nedeniyle portföyde Bitcoin’e altından çok daha küçük bir kısım ayırmayı önerdi:

“Benim düşüncem, Bitcoin’in daha iyi performans gösterdiği yönünde ancak insanlara sadece oynaklık nedeniyle altından daha az Bitcoin’e sahip olmalarını söylerdim.”

Hâlâ Erken

Bitcoin’in altını aşmaya devam etmesinin nedeni, dünyanın önde gelen kripto para biriminin benimsenme döngüsünün henüz erken aşamada olması. Novogratz, Bitcoin’in satın almanın hâlâ zor olduğunu ve fiyat artışını bastırdığını, ancak farklı yatırımcı türlerinin yeni doğan varlığı satın almasını kolaylaştırmak için yeni çalışmalar yapıldığını yineledi:

“Satın almayı kolaylaştırmak için giderek daha fazla insan çalışıyor. Fonlar kuruluyor, velayet yapılıyor. Bir noktada bir ETF alacağız.”

Geçtiğimiz ay Novogratz, Bitcoin’i sarı metal yerine tercih ettiğini söyledi, ancak şimdi bunların her ikisinin de temel varlıkları olduğunu ifade ediyor.

Altın 8 Temmuz’da dokuz yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra rekor seviyeden sadece yüzde beş uzakta iken; kripto para lideri ise yüzde 53 oranında düştü. BTC, bugüne kadar altından daha iyi performans gösterdi (şimdiye kadar sırasıyla yüzde 32,5 ve yüzde 19,7 kazandı).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner