Yükleniyor...

Mike Novogratz: “Bitcoin (BTC) Yıl Sonunda 20 Bin Dolar Seviyesine Ulaşacak”

Bitcoin (BTC), uzun bir süre boyunca 10.

mike novogratz 1

Bitcoin (BTC), uzun bir süre boyunca 10.000 doların altında konsolide olduktan sonra, hızlı bir ivme ile artış gösterdi. Yazım itibari ile 10.976 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için bu seviye, bir hafta öncesi ile karşılaştırıldığında %20 daha yüksek bir fiyat.

Salı günü CNBC’ye konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in 2020 yılının sonuna kadar 20.000 dolar seviyesine ulaşacağını iddia etti. Ayrıca Novogratz, hükümetlerin ve merkez bankaları tarafından aktive edilen ” likidite pompası” göz önüne alındığında, altının yükselişinin de devam edeceğini belirtti.

Eski bir Goldman Sachs ortağı olan Novogratz, verdiği röportajda, mevcut para basma eğiliminin devam ettiği sürece, Bitcoin ve altına olan ilginin de artacağını belirtti.

Tüm bu açıklamalara rağmen, Skew.com’dan sağlanan verilere göre Bitcoin’in 2020 yılı içerisinde 20.000 dolara yükselme olasılığı %4 olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner